Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez mire utalhat?...

Szerintetek ez mire utalhat? Betegség? Valami allergia?

Figyelt kérdés

3 hónapja már, hogy az emésztésem teljesen megbolondult.

Kipróbáltam minden emésztést helyrerakó készítményt, vagy bélbolyhokat rendezőt, de nem segített.

A tüneteim:

Étkezés után közvetlen rámtörő, visszatarthatatlan székelési inger (reggeli vagy ebéd után). Olyan, mintha hasmenésem lenne, de a székletem egyben van csak lazább és elég nagytömegű, ahhoz a mennyiséghez képest amit megeszek. Mégis utána olyan érzésem van, mintha ment volna a hasam. Székelés után pedig erős szélgörcsök, és haspuffadás gyötör.


Eddig féltem elmenni kivizsgálásra, mert attól félek, hogy hazaküldenek azzal, hogy semmi bajom, vagy IBS.

Szerintek, mi lehet ez? Valakinél hasonló tünetek?

És szerintetek belgyógyász vagy gasztroenterológus?

A házi orvosomnál már voltam, de őt inkább hagyjuk. Elküldött ultrahangra, de tőle kb meg is halhatnék, mert csak vérvételre vagy ultrahangra küld.


Köszönöm a segítséget!

18/L



2015. jún. 25. 13:58
 1/5 anonim válasza:
Talán lisztérzékeny vagy. Azzal gasztroenterológiára kell menni, bár azt nem tudom, hogy kell-e beutaló. Ha kell, akkor mondd meg a háziorvosnak, hogy utaljon be. Egyébként szédülést, vagy gyengeséget nem tapasztalsz?
2015. jún. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rengetegszer érzem, hogy szédülök, néha annyira, hogy úgy érzem elájulok. Le kell ülnöm. Gyengeséget annyira nem tapasztaltam. :) Mi is lisztérzékenységre gyanakodtunk, de az kialakulhat csak így?
2015. jún. 25. 19:40
 3/5 anonim válasza:
Magamnál is erre gyanakodtam, bár nem tudom, hogy tényleg az vagyok-e, de most pár napja gluténmentesen táplálkozom. Kb 2 hete rosszul lettem a munkahelyemen, azóta táppénzen vagyok, hirtelen elfogott ez a gyengeség, szédülés, előtte volt egy durva hasmenéses időszakom, de belegondoltam, már vagy egy éve folyamatosan lazább, hígabb a székletem, Elküldtek laborvizsgálatra, ami semmit sem mutatott. Én arra számítottam, hogy vérszegény vagyok, hát kiderült, hogy nem ez a probléma. Holnap megyek fogászatra, hátha góc miatt van. Egyébként azt olvastam, hogy a lisztérzékenység kialakulhat felnőtt korban is.
2015. jún. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt olvastam róla, hogyha előtte gluténmentesen már elkezdesz enni, akkor a vizsgálat negatív eredményt hoz. Nálad nem lehet, hogy ez volt a baj?

Ugyanilyesmi tüneteim vannak. De akkor neked mit mondtak, mi a baj?

2015. jún. 25. 20:10
 5/5 anonim válasza:
Hát egyelőre nem mondtak semmi, elküldött kardiológiára, de nem hiszem, hogy a szívemmel van a baj. már tiszta hipochonder lettem. Most próbálok megerősödni. Bélgyulladásra is gondoltam, meg minden, az a legrosszabb, hogy elképzelésem sincs, hogy mi okozza. Ja, még azt is mondta a doki, hogy lehet depressziós vagyok.
2015. jún. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!