Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudja kimondani a dolgok...

Nem tudja kimondani a dolgok nevét. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Sziasztok, fateromhoz (71éves)kimentem a kertbe az előbb, kérdeztem tőle valamit, és nem tudott váélaszolni.. erőltette a beszédet, nem tudta kimondani amire gondolt. kkeverte a szavakat betűket mindent. Megkértem hogy emelje fele a kezeit meg mosolyogjon, meg tudta csinálni, szal szerintem nem sztrók. Napszúrásra gyanakszom, nem tudom mióta ült kint mert aludtam. behívtam, rámutattam pár tárgyra, és nem tudta a nevét. Néhányy szót tud rendesen, de nagyon félek. Mi lehet a baja?

2015. jún. 30. 15:57
 1/4 A kérdező kommentje:
csináltattam vele ilyen "teszteket" hogy csak a beszédben ilyen vagy írásban is. pl a saját nevét leírja, de a keresztnevét mégegyszer le akarja írni, de nem tudja mert elakad. Leírattam vele hogy macska, leírta, de utána megint belekezdett mellé, ahol ugyancsak elakadt a szóval...nagyon féltem szegényt
2015. jún. 30. 16:16
 2/4 anonim ***** válasza:
De sajnos leget stroke attol függetlenül hogy a kezeit emeli.beszédhibaban is megnyilvanulhat.remélem azota elvitted a sürgősségire mert ilyenkor minden perc szamit.mert X idő elteltével mar nem tudnak segiteni
2015. jún. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
au. Ez afáziának néz ki. Sok mindennek lehet a tünete. Vidd orvoshoz!
2015. júl. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ahogy ezt a kérdést kiírtam, lefeküdt aludni, pihent egy másfél órát, és utána már helyreállt a beszéde.

Ma, megint sokat volt kint a napon, most jött be, és megint tavartan beszél. De szerintem ő úgy hallja magát mintha rendesen beszélne..

2015. júl. 1. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!