Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valakinek levágták a...

Ha valakinek levágták a kisujját akkor ő, kaphat valamilyen pénzt az államtól? És milyen fogyatékosnak számít? Vagy minden esetben és minden helyzetben teljesen egészségesnek számít? Pl. :muka

Figyelt kérdés
2010. márc. 2. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Remélem, nem akarod levágni. Vagy megtörtént? Bocs, tényleg nem szivózni meg röhögni akartam ezen, csak sokan vannak, akik mindenre képesek egy kis lóvéért. Szóval tényleg bocs, ha ez rosszul érintett. Amúgy ezt nem tudom, szerintem valamilyen munkát természtesen nem végezhetsz (mivel nem tudsz), de nem hinném, hogy emiatt leszázalékoljanak vagy ilyesmi. De ezeket csak akkor tudod meg, ha megkérdezed. Ja, vagy itt is válaszolhatnak. De nem veszítesz semmit, ha rákérdezel valami hozzáértőtől, ha itt nem kapsz választ.
2010. márc. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos megtörtént.
2010. márc. 2. 22:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem teljes értékű munkaeő, és inkább dolgoznia kellene, mint az államtól kunyerálni. Vannak ismerőseim, akiknek hiányzik ujjuk ableset miatt (három ilyen is eszembe jut hirtelen), és egyik se nyavalyog, és nem is tekintik rokkantnak magukat, hanem teljes értékű munkaerőnek. Ez az egészségüknek is jót tesz, mert aki elkezd támogatást kérni, mert ő rokkant, az el is fogja hinni magáról, hogy az.
2010. márc. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem jár neki segély, viszont néhány dolgot nem tud megcsinálni (például egyes hangszereken nem tud játszani). Ha több ujja hiányozna, akkor lenne érdemes felméretni az állapotát a bizottsággal.

A hüvelykujj hiánya már nagyobb gond. A mindkét kézről hiányzó hüvelykujj a fizikai munkákban már komoly hátrány.

A lábujjak között a nagyujj és a kisujj szerepe a legfontosabb a járásban. Ha valamelyik hiányzik, akkor a járás nehezebb lesz.


Az emberi kéz csodálatos szerv, még egy-két hiányzó ujjal is jól tud működni. A csonka kéz némi nehézséget jelent, de ez a hiány többnyire kompenzálható.

2010. márc. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor bocs, tényleg nem szívózni akartam.
2010. márc. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Néhány %-os rokkantságnak számít...

Nekem az egyik lábam csonkolva lett, térden felül

2011. jan. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!