Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől mentem össze 180-cm...

Mitől mentem össze 180-cm voltam most utoljára 175! Hátam is nagyon szokott mondjuk fájni mikor ki roppantom a gerincem akkor szokott normalis lenni de mar ki se tudom roppantani!?

Figyelt kérdés
.
2015. júl. 2. 11:59
 1/3 Trafó1 ***** válasza:
Görnyedt testtartás , gyenge hátizmok, a csontok közötti korongok összenyomódnak, reggel magasabb vagy mint este, próbálj sokat függeszkedni és menj egy terembe hátizmot erősíteni.
2015. júl. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A jelenség elsősorban idősebb korban szokott feltűnővé válni. A gerinc csigolyák közti porckorongok napközben összenyomódnak kissé, emiatt a testmagasság a reggeli felkelés után a legnagyobb és estére csökken. Csökkenti a testmagasságot a gerincferdülés kialakulása, de a gerincet hosszabb időn át érintő megterhelés hatására a porckorongok visszafordíthatatlan méretcsökkenést is szenvednek. Amennyiben 1 vagy több csigolya pl. csontritkulás következtében összeroppan, zsugorodik, akkor is magasságcsökkenés áll elő.
2015. júl. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönom a válaszokat!!! Lehet akkor a túl súlyon is szerepet jàtszik 120kg vagyok
2015. júl. 2. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!