Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kell roppantani a...

Miért kell roppantani a csontjainkat?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, miért reccsennek a csontjaink, jó e az neki, avagy nem, mi a jó benne, mért kell csinálni (már aki sajnos állandóan ezt csinálja :/ ) Azt mondták ezzel kopnak a csontok, vagy a porcok, és azért csinálják, mert így csökken a nyomás a csontokban vagy porcokban. Mi igaz belőle, és mit lehet tenni hogy ne kelljen "recsegtetni"? Mellesleg azért kérdem mert reggel mikor felkeltem, alig mozdultam meg, de mintha meghuzódott volna a nyakam, és a jobb oldali része szörnyen fáj. Mint amikor roppantani kellene, de nem roppan, csak megfájdul.
2013. jún. 28. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
A csontjait senki nem ropogtatja, kivéve ha eltörik...
2013. jún. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Roppantani nem kötelező, egyébként csontkovács nagyjából ezt csinálja. Az illeszkedéseknél el tudnak mozdulni és úgy maradni a csontok, ilyenkor másképp állnak az izmok is, ez pedig okozhat fájdalmat. A nyakad meg talán elfeküdhetted, hülye pózban aludtál, elgémberedtek az izmok, kell neki egy kis idő, míg elernyednek és visszaállnak alapállásba. Néha viszont nem áll vissza ez az alapállás magától, ilyenkor lehet segíteni visszapattintani a csontokat a helyes állásba, ennek van hangja.
2013. jún. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amúgy mint sokminden máson a mozgás ezen is segít. Nekem sokkal kevésbé ropognak a tagjaim, mikor rendszeresen mozgok. És kevésbé is érzek kényszert a ropogtatásra :D
2013. jún. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindnekinek, első, a porcra értettem :)
2013. jún. 28. 15:08
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen meglehet hogy csak elfeküdtem, megesik nálam :D csak nem ilyen mértékben... Volt mikor 1 mozdulattól a könny is majdnem kicsordult a szememből, én azt hittem becsípődhetett egy ideg, mert reggel felülök az ágyon és ahogy előrehajolok hírtelen jött a fájdalom. A testmozgást azt kipróbálom, nem kellene hogy ropogjon mindenem :)
2013. jún. 28. 19:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!