Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tegnap strandon voltam, ma...

Tegnap strandon voltam, ma tele vagyok csípésekkel, vízi bogaraktól lehet?

Figyelt kérdés

Többször megfigyeltem már, hogy apró, fekete, nagyon gyorsan úszó rovarok vannak a vízben, 2-3 mm az egész, tényleg nagyon gyors.

Azt nem tudom, hogy maradnak életben a fertőtlenítős vízben, de jól bírják.

Ezek csípnek? Van egyéb probléma is velük, vagy majd elmúlik és kész?



2015. júl. 3. 14:15
 1/6 polarbeer válasza:

Szia!


Biztosan nem a vízirovarok okozták a csípéseidet. Apró csíkbogarak, és vízipoloskák mindenütt előfordulnak, de kizárt, hogy ezek okozták volna, nem agresszívak, nem támadnak, és 4-5 hazai fajt leszámítva nem is tudják átszúrni a bőrt. Nem lehet, hogy valamilyen fertőtlenítőszerre vagy allergiás, és amiatt lett kiütéses a bőröd? Vagy esetleg belekerült a vízbe valamilyen baktérium/gomba, és ezektől?


Üdv.: polarbeer

2015. júl. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azért gondolok rovarra, mert csak egy helyen van, a hasam egyik oldalán, kb egy 20x10 centis területen kb. 30 pötty.

Ha allergia lenne, szerintem nem így jönne ki.

2015. júl. 6. 18:05
 3/6 polarbeer válasza:

Az allergiának pont annyi fajtája van, ahány ember él a Földön. Szóval lehetséges.

Továbbá mondom, hogy másik fürdőző által is bejuthatott baci vagy gomba, ez is okozhatja.

Én vízirovarokkal foglalkozom az egyetemen, ismerem őket, ilyet ők sosem csinálnak. De biztos az is, hogy semmilyen állat sem lehetett, marad a kémiai / biológiai fertőzés ill. túlérzékenység.

2015. júl. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez a debreceni nagyerdei strandon történt, már vagy 20 éve járok oda, és minden egyes évben ott vannak a bogarak a vízben, és mindig csípnek.

Sokszor nem is veszem észre, hogy ott úszkálnak, mert nem arra figyelek, csak mikor hirtelen megcsíp, odakapok, akkor látom, hogy van ott több is. De nem tudom, mi a nevük.

2015. júl. 12. 13:44
 5/6 polarbeer válasza:

Ha tudnál róluk fotót csinálni, vagy ha tudnál egy nagyon pontos leírást adni róluk, akkor meg tudnám mondani, hogy milyen vízirovarokról van szó.

Viszont semmilyen vízben élő bogár, rovar, vagy egyéb ízeltlábú nem csipked, ebben biztos vagyok.

Esetleg cseszlét (Simulidae) tudok elképzelni, ezek nagyon alacsonyan a víz fölött repülnek, és meleg időben az embert is csípik. De nem úsznak a vízben.

2015. júl. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

fix, hogy nem viszem ki a telefonom a medencékhez, mert elég távol van a zárható öltöző.

de ha ki is vinném valaha, akkor sem mennék vele a medencébe, mert megcsúszhatok, vagy meglökhetnek.


mindegy, úgysem tudom már meg a választ.

köszönöm hogy megpróbáltál segíteni, de én éreztem, hogy a víz alatt csíptek, én voltam ott. nem hiszem, hogy minden rovart ismerhetsz, mert ha ennek a professzora lennél, biztos nem ide írogatnál.

2015. júl. 12. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!