Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Másnak is kijár a lába a...

Másnak is kijár a lába a cipőből ha lúdtalpbetétet hord?

Figyelt kérdés

Bokasüllyedésre használok szendvics szerkezetű talpbetétet.

Évekig magas szárú sportcipőt hordtam, nem volt gondom.

Most hogy vettem egy hagyományos, bokát nem takaró sportcipőt a nyárra, átraktam a talpbetétet és kijár a sarkam belőle. De megpróbáltam talpbetét nélkül is, de kicsit úgy is kijár, még a zoknimat is legyűri.


Most akkor egész életemben magas szárú sportcipőben kell járnom, hogy ne kapjak idegbajt minden lépésnél? Persze imádom a magas szárút, de ekkora hőségben azért jó lenne valami más is.



2015. júl. 4. 06:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én évtizedek óta hordok talpbetétet, olyan cipőt választok vásárláskor - talpbetéttel együtt próbálom -, hogy nem jár ki a lábam belőle és abszolút kényelmes!

Ennyi...

2015. júl. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A cipő megfelelő méret? Mert esetleg ha nagyobb akár fél számmal is akkor mozoghat.. Sokáig én is magasszárut hordtam a bokám miatt, aztán lecseréltem simára. Talpbetétet pakolgatom a magassarkubol sportba még szandálba is. Max jol meghuzod a cipőfűzőt akk jobb lehet. Nekem ha lifegett a lábamon, másnapra fájt a sipcsontom meg a bokám, nem volt jo pozícióban a lábam lépésnél
2015. júl. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor jár ki, ha nagy a cipő. Én csináltattam a lábamra szabott betétet ortopédián, sportcipőbe valót. Nagyon szeretem, elmulasztotta a derékfájásomat is. Nem mindegy melyik cipőbe teszem, mert van amelyik cipőm túl szűk lesz tőle, de van amelyikbe meg nagyon jó. Szerintem menj el egy ilyen talpvizsgálatos ortopéd cipészhez, ő fog neked tanácsokat adni és lehet kérni a lábadhoz való pontos betétet, ami pár óra alatt kész.
2015. júl. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ami van ilyen gyógyászati segédeszközös boltban számítógépes talpbemérés, az jó?


Kaptam receptet egyedi készítésűre, de ahova az szól, ott az öreg bácsi még a régi módszerek szerint dolgozik, pl akinek cipőt csináltat azt kézzel rajzolja körbe ceruzával (mezítlábas nő lábának fogdosás után kézmosás sem történt, stb).


Egyébként a cipő eggyel nagyobb mint amit szoktam venni, de a szokásos méretnél meg úgy éreztem hogy nincs elég hely hosszában a lábamnak (talpbetét nélkül) úgyhogy ezért vettem a nagyobbat mert abban kényelmesebben elfér a lábam.


Majd akkor veszek egy újabb, tiszta talpbetétet, vagy megvárom mire csináltatok egyénit, aztán azzal megyek vásárolni én is.

2015. júl. 4. 12:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Én itt voltam, nem kellett hozzá recept külön, odamentem és pár óra múlva visszamentem érte.

[link]

2015. júl. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

vagyis itt a részletesebb leírása:

[link]

2015. júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem Budapesten lakom, de azért köszönöm.
2015. júl. 4. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!