Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen vércsoportja lehet a...

Milyen vércsoportja lehet a szüleimnek ha nekem 0+ és a tesómnak B+ vércsoportja van?

Figyelt kérdés

2015. júl. 6. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt mért nem tőlük kérdezed???
2015. júl. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem sokan 60évesen se tudják, milyen a vércsoportjuk. Ahogy én se.
2015. júl. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

mert nem tudják

de az én logikám szerint vagy A és B (hiszen itt barmi lehet), vagy pedig B és 0

2015. júl. 6. 19:32
 4/8 anonim válasza:

I.eset:

Egyik szülő A, másik B

II.eset:

Egyik szülő 0, másik B

2015. júl. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
lehet a és b vagy b és 0 vagy b és b
2015. júl. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
5-ös igazad van, de B B akkor lehet, ha mindkettő heterozigóta.
2015. júl. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

mindkét szülőd hordozza a 0-át kialakító gént, mivel csak homozigóta formában lehet nullás a vércsoport, egyik szülőd B0-ás, másik aonban lehet A0 vagy B0, esetleg 00.

RH szempontból pedig tényleg bármi elképzelhető, statisztikai alapon valószínűleg RH+vak vagy homo, vagy heterozigóta formában, de édesapád akár RH- is lehet(valószínűtlen persze), édesanyád viszont nem lehet RH-, mert ezt kiszűrték volna szülésnél.

2015. júl. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igazából bármilyen lehet, kivéve AB.

Ami biztos:

- mindkét szülőd vércsoportjának legalább az egyik szegmense 0 (másképp te nem lehetnél 0-ás); a képlet lehet A0 (ami A vércsoportot eredményez), B0 (B) vagy 00 (0).

- legalább az egyik szülődnek B a vércsoportja (másképp a tesód nem lehetne B-s); a másik szülő lehet szintén B-s, A-s vagy 0-s is.

- legalább az egyik szülőd Rh+.

2015. szept. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!