Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valahányszor egy minimum pár...

Valahányszor egy minimum pár perces vagy hosszabb ülésből felállok fáj a derekam. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Úgy a kiegyenesedés legvégső szakaszában fáj a végső kiegyenesedésig. Utána ha kicsit nyújtózok akkor abbamarad, de még egy ülés vagy valami és megint..

Most pedig előre, hátra, jobbra, balra ha mozdítom a csípőmet érzek egy kis fájdalmat.

Nem nagy, nem borzasztó, csak érdekelne hogy mi lehet.

Nem tudom hogy folyamatos izomláz-e, nem tartom valószínűnek mert én nem vagyok az az izomlázas típus.

Amúgy sportolok is, szóval gyengének tuti nem gyenge. (Crossfitezek.)

Előre is köszönöm annak aki tud segíteni! :)



2015. júl. 6. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Rossz testtartástól is lehet .

Mi lesz veled 60 körül ,mikor már minden porc korong ,izület kopott már .Mikor bejáródik ,elmúlik .

2015. júl. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hogy járódik be?

Nem lehet hogy a sok üléstől van? Mert elég sokat ülök pl gép előtt.

Az segítene rajta ha mondjuk elég gyakran hidaznék gépezés közben, hogy "bejárassam"?

2015. júl. 6. 20:05
 3/4 anonim válasza:

Azert, mert crossfitezel meg lehet gyenge a derekad. En is crossfitezek, es nekem is ugyanez a bajom volt. Volt, mikor edzes utan jott elo, volt, mikor hosszabb ules utan majd osszepisiltem magam, mikor ki kellett egyenesedeni (es ezen nyilvan nem segitett, hogy ulomunkat vegzek :D). Az ilyen tipusu derekfajdalmakert szinte mindig a gyenge derekizomzmat a felelos. Az en esetemben a gyenge izomzat miatt egy picit elmozdultak az izuletek, amit persze az izomzat megprobalt megvedeni, igy az begyulladt - az eredmeny az volt, hogy 3 napig konkretan nem tudtam jarni, es tobb, mint egy honapig hanyagolnom is kellett az edzest teljesen. Keress fel egy kiropraktort vagy oszteopatat, nekem ok segitettek.

Miota crossfitezel? Biztosan minden gyakorlatot szabalyosan, megfelelo sullyal vegzel? Bemelegites, nyujtas, levezetes megvan mindig rendesen?

2015. júl. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na ez nálam úgy néz ki, hogy 9.-ben is crossfiteztem egész évben (tanévben, azaz szeptember-június), de az még ilyen iskolai szintű lightosabb valami volt.

(Egyébként most jártam ki a 10.-et.)

Most pedig 2 hónapja kezdtem el újra, csak már magasabb szinten, van bell is meg minden.

Van egy tanár (aki ugye szintén űzi a sportot) aki tartja az edzést, és mindig szól ha esetleg valami nem jó.

Van rendes bemelegítés, nyújtás az edzés elején, végén, minden.

Nem hinném hogy gyenge lenne a derekam, mert apa egyszer meg is dicsérte hogy milyen erős.

Egyébként tavaly tornáztam is 10 hónapot, ott is igénybe volt véve a derekam, és erősítettem is híddal.

És most vasárnap csináltam egy kis hidas edzést a hátamra, a Fegyencedzés könyv első kötetéből a hídnak a 7. és a 8. lépését vontam össze, azaz volt két sorozat lefele séta falnál és felfele séta, de így egybevonva.

És ma reggel jöttem rá, mivel hogy erősödött a fájdalom, hogy ez bizony izomláz. :D

Azt megismerem.. xD

Csak tegnap még nem volt ilyen, hanem még olyan volt mint az a szokásos, csak a különbség az volt hogy mindig jelen volt már, nem csak ülés után.

De már nincs gond, ez izomláz. :D

2015. júl. 7. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!