Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi az, amivel növelhetem a...

Mi az, amivel növelhetem a testmagasságom? 16 éves fiú vagyok és csak 161 cm. Valahogy lehetnék minimum 170 cm? Apum 166, anyum 165 cm.

Figyelt kérdés
2014. jan. 11. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Sehogy!

A magasság a genetikán múlik.

És mivel sem apukád, sem anyukád nem magas, így ha rájuk ütöttél genetikailag, mert üthetnél akár a nagyszülőkre is, vagy más felmenőkre, de ha a szülőkre ütöttél, akkor a fejedre is állhatsz, akkor sem leszel magasabb, mert genetikailag kis magasság van bekódolva.

2014. jan. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kimutatták, hogy a túl kevés alvás negatívan befolyásolja a tesztoszteronszintet. Napi minimum 7 óra alvást biztosíts szervezeted számára. Ha emellé még nap közben be tudsz iktatni egy 20-30 perces szunyókálást, az csak annál jobb.


Az alvás egyébként nem csupán a tesztoszteronszint, hanem a növekedési hormon szintjének a növelése miatt is fontos. A növekedési hormon a tesztoszteron mellett a másik legfontosabb hormon az izomépítés és zsírvesztés szempontjából. Szervezetünk alvás közben termeli a legnagyobb mennyiségű növekedési hormont. Ha tehát biztosítod a megfelelő mennyiségű alvást, akkor két legyet üthetsz egy csapásra!

2014. jan. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elvileg lehetsz, de a gének nagyban meghatározzák. Egyébként ne aggódj, tudományosan igazolt, hogy az alacsonyabb férfiak termékenyebbek.....
2014. jan. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát valóban nagyon alacsony vagy,de az apukád sem magas,anyukád meg átlag magas a neméhez viszonyítva.Az nem bíztos hogy 170 cm magas leszel,de elvileg apukád magasságát megörökölheted,még nőheszt pár cm-t.Bár legkésőbb 17 éves kor fele már nyúlnod kellene.
2014. jan. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Szerintem ne akarj magasabb lenni. Én 180 cm vagyok, de alacsonyabb szeretnék enni. Úgyhogy 10centit esetleg elcserélhetünk. :)

Amúgy még növésben vagy, néhány év múlva lehetsz 170 cm. De ha a szüleid is csak ilyen magasak, akkor ne akarj 2 méteres lenni. :D

2014. jan. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Edzés, fiziológia


A növekedési hormon


Fittség.hu - 2008. Június



A növekedési hormon (szomatotropin, STH - a görög testnövekedés szóból; angolul Growth Hormone, GH) a hipofízis (agyalapi mirigy) által tárolt és kibocsátott egyik fehérjealapú hormon. Legfőbb szerepet a gyermek- és fiatal korban a test növekedésében játssza, ugyanakkor a szervezet számos más működésére is hat, köztük az anyagcserére. Felelős többek közt a csont- és izomállomány alakulásáért. Csökkenti a vér szabad aminosav-szintjét, növeli a szövetek fehérjetartalmát. Szomatomedinek közvetítésével fokozza az izom-, valamint a zsír-, kötő- és támasztószövetek sejtjeibe való aminosav-szállítást, majd a sejten belüli fehérjeszintézist. Tehát igen hatékony fehérjeépítő.



A napi 2 - sőt akár 3 - rövid edzés segít abban, hogy egy teljes 24 órás periódusra optimalizáljuk a növekedési hormon kibocsátását. Az edzések hossza ideálisan 30-60 perc, de már egy 10 perces edzés is fokozza a hormontermelést. A fiziológusok valószínűsítik, hogy az ily módon edzésben lévő egyének nagyobb és folytonosabb növekedési hormon-termelést mutatnak az edzetlenekhez növekedési hormon termelését nemcsak stresszhatások fokozzák. Az egyik legfontosabb serkentője egyáltalán nem stresszes: ez az alvás. Hogy igazán hatékony legyen, zavartalanul és mélyen kell aludnunk. A növekedési hormon felszabadulása az elalvás utáni 1 óra múlva kezdődik, és az 5. órára hagy alább. Az összefüggést a mondás is mutatja: "Akkor nő a gyerek, ha alszik". A növekedési hormon termelés kiugró serdülőkorban, és az alvásigény is megnő. Öregkorban azután mindkettő együtt csökken, gyakoribbak lesznek az éjszakai felébredések és rövidebbek az alvási szakaszok. Ha túl keveset, vagy felszínesen alszunk, az gyorsítja a növekedési hormon termelés alábbhagyását, végső soron az öregedést. Mit tehetünk a megfelelő alvásért? A kemény edzést és a nehéz ételeket ne késő este abszolváljuk, és biztosítsuk, amennyire lehet, a csendet és a sötétséget.


Jakabffy Zsófia

2014. jan. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szerintem valamennyit még fogsz nőni, de ha a szüleid se túl magasak, akkor ezt örökölted
2014. jan. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mért akar valaki férfi létére akkora lenni mint egy lány?A 180 cm férfinél pont jó,nem is túl magas,de nem is alacsony.Ez furcsa.170 cm egy férfinél elég alacsony,a csajok vannak kb ilyem magasak,aztán meg ha felvesznek egy magas sarkút akkor akkora vagy mellettük mint a kutya ülve.Vagy netán lány vagy és ezért vágyodsz arra hogy alacsony legyél?
2014. jan. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
félre érted de nagyon utolsó !
2015. aug. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!