Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni már hogy ne...

Mit tudnék tenni már hogy ne legyen ennyire tűrhetetlen ez az egész?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Végső elkeseredéseben szeretnék feltenni itt egy kérdést, netán ha nem is kérdést akkor csak kiönteném a lelkem... 4 hónappal ezelőtt a párommal boldogan vártuk az első gyermekünket. Már lassan 5 éve hogy együtt vagyunk és nagyon szeretjük egymást. A párom 23 éves én pedig 21. 6 hónapos terhes voltam mikor bementünk a kórházba röntgenre megnézni a babát hogy minden rendben van-e. Az orvosok csak biztattak minket hogy egészséges a baba és nagyon szépen fejlődik. Nagyon boldogok voltunk a hír hallatán. A röntgen után viszont elmentünk bevásárolni a Tescóba. A párom bepakolt a kocsiba én pedig beültem és néztem ki az ablakon. Míg a párom vissza vitte a bevásárlókocsit az idő alatt én kiszálltam mert megláttam hogy egy kisfiú elesett a járdán a biciklijével. Nagyon megijedtem hogy nem-e ütötte meg magát szegény. Oda mentem hozzá megszólítottam de teljesen mozdulatlanul guggolt a bicikli mellet és fogta a térdét. Meg akartam simogatni de a kisfiú rögtön felállt és annyira erőszakosan leszedte magáról a kezemet hogy az nagyon rosszul esett. Vissza mentem volna a kocsihoz de mire a hajolt állásomból teljesen felegyenesedtem volna a kisfiú belerúgott a hasamba egy hatalmasat. Azonnal elestem és szinte szédültem annyira fájt a hasam. Egy idősebb néni látta ezt az egészet és odaszaladt majd kiabálni kezdett. A párom ugye egyből meglátott minket és visszamentünk a kórházba. A kisfiút nem is láttuk merre ment... A kórházban meg kellett műteni ugyan is elvetéltem. Mikor felkeltem semmire sem tudtam figyelni csak hogy jól van-e a baba. Azt sem tudtam felfogni hogy hol vagyok. A páromat sem engedték be. Pár perc után kezdtem picit észhez térni és akkor ránéztem a hasamra. Kitört belőlem a bömbölés majd visszafeküdtem az ágyra és ott bőgtem végig a napot. Pár nap múlva mikor kiengedtek nagyon rosszul éreztem magamat. A kórházban fogytam 4 kilót. A párom próbált nyugtatni de semmit sem hatott... Anyukám a hétvégén tervezte hogy eljön majd hozzánk. Ez már 2 héttel azután volt hogy elvetéltem. Őt szívesen vártam hiszen kiskoromban is mindig megpróbált megvigasztalni. Anyukám Vasárnapra tervezte hogy átjön és mi be mentünk még a párommal a Postára kifizetni a dolgokat bár nem nagyon volt kedvem sehová sem menni csak otthon lenni és gondolkodni és egész nap bőgni.. Nagyon gyengének éreztem magam. A postán találkoztunk anyukám egyik régi munkatársával és még köszönni sem köszönt csak odajött hozzánk és megkérdezte: Mikor temetik Ancsát. Azaz anyukámat. Meg se tudtunk szólalni aztán még mondta tovább hogy a nővérem találta meg a kanapén mert állítólag szívin fartust kapott. Nem tudtam elinni hogy a nővérem nem volt képes felszólni még annak ellenére is hogy rossz viszonyban vagyunk. A postán szóhoz sem tudtam jutni és ott abban a pontban már annyira elkeseredtem hogy letérdepeltem mindenki előtt és csak bőgtem, bőgtem és bőgtem még a párom ki nem vitt onnan. Nagyon mély depresszióba estem. Miután elvetéltem a kisfiammal és anyukám meg meghalt én is azon gondolkodtam hogy le ugrom már a 6. emeletről... Voltunk orvosnál, és pszichológusnál is. Az orvos és a pszichológus is ugyan azt mondta a páromnak. Megbolondultam. Persze nem ugyan ezekkel a szavakkal. A párom ott a rendelőben mindenki előtt leordította az orvost hogy ezt hogy képzelik. Most az esetek óta eltelt már 4 hónap de semmi sem csillapodott bennem. A párommal külön alszunk, már testi kapcsolatunk sincs... Nagyon sápadt vagyok mostanában és szinte semmit sem eszem. Már én is kezdem elhinni azt amit az orvosok mondtak hogy megbolondultam... Egyik este elaludtam az ágyunkban és reggel a sarokban ébredtem fel. Én nem tudom mi van velem de nagyon rosszul vagyok. Esetleg ha megtennétek hogy javasoltok valami doktort vagy tudnátok esetleg mondani bármi olyan gyógyszert ami segít leküzdeni a depressziómat akkor nagyon megköszönném nektek. Ezt a levelet is már majdnem 1 órája írom mert van mikor a könnyeimtől sem látok. Köszönettel: Anett

2015. júl. 7. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Huh.... ennyi tragédia után természetes, hogy ilyen állapotban vagy. Olyan orvos kéne aki kibeszélteti belőled a fájdalmat és jó gyógyszerek is vannak,persze 1 szemtől nem leszel jobban. Hosszú idő lesz, hogy lábra állj, de megfelelő szakemberekkel és megértő társsal sikerülhet csak. Őszintén sajnálom a veled történteket és csak kitartást kívánok, de azt sokat!

Ez az idézet hátha segít:

"Ha a házunk összeomlani készül, ha elveszítjük a munkánkat, ha szörnyetegek vesznek körül bennünket, ha elhagyott a kedvesünk: sorsunktól félni akkor sincs okunk, hisz a Nap még süt fölöttünk, a fa még roskad az almáktól, Plátó még mindég igazat beszél, Debussy még mindég érzékien gyönyörű, vagyis minden tényező együtt van, hogy némi következetességgel emberhez méltó életet teremthessünk magunknak, bármiféle gödörbe is próbálnának taszítani bennünket a körülmények.


Egyetlen dologtól féljünk csupán: a félelemtől, amely demoralizálja és kiégeti lelkünket, és senkit ne tekintsünk nagyobb jótevőnknek, mint aki fokozza bennünk az élet vidám bátorságát.


Olvassunk tehát minél többet, hiszen az irodalom az örökkévalóság távcsöve: felébreszti bennünk létünk rejtett erőit, amelyek átsegítenek minket sorsunk nagy viharain, és megmutatják, hogy a gondolat több, mint az élet szennyes mocsara, a kisstílű nyárspolgárok véd- és dacszövetsége, a mindennapok izzadságszaga s a percenként átélt fájdalmak és csalódások szövedéke. Mondhatnám úgy is, hogy csak a műveltség mentheti meg életünket, hiszen kizárólag a könyvek, a festmények, a szimfóniák, a költemények és a szobrok Sárga Útja vezethet el bennünket a gondolatok örökkévalóságának Smaragdvárosába."

2015. júl. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hm ez elég durva.

Nem bolondultál meg ne aggódj, idegösszeroppanást kaptál, ez érthetö. nem adtak erre az időszakra valami nyugtatót?

Próbálj a neten keresni jó pszichologust mert csak az segithet nem pedig egy olyan aki lebolondoz.

A párod segit kitart melletted tul fogod tenni magad ezen a nagyon nehéz időszakon mert erős vagy.

és most jön tudom mit beszéli ezt mindenki, de probáld meg lefoglalni magad, ha van munkád járj dolgozni, akkor nem ezen gondolkodsz állandoan.

főzz moss takarits, menjetek sétálni, menjetek el kirándulni jo messzire esetleg pár napra vagy ha megtehetitek 1-2 hétre el onnan a megszokott helyről.

menj el kozmetikába, fodrászhoz.

esetleg vannak barátnőid? akkor velük valahová.

Tudom ezekhez semmi kedved nincs ahhoz se hogy felkelj de hidd el erős vagy vegyél magadon erőt, nagy szusszanás és menj mert anélkül nem éled ezt túl.

jobbulást, remélem sikerül

2015. júl. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek az eddigi biztatásokat, és az idézetek is nagyon tetszenek. Most egy picikét jobban érzem magam. Gyógyszert nem adtak. A barátnőim elfordultak tőlem. Ezt úgy értsd hogy tipikus olyan emberek voltak akinek addig vagy jó amíg adsz valamit, de utána tojnak a fejedre. Az egyedüli bizalmas ember az csak a párom. Azt javasoltad 2. válaszoló hogy ruccanjunk ki egy picit. Megfogadom a tanácsodat és nagyon szépen köszönöm még egyszer nektek.
2015. júl. 7. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!