Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az alábbi esetben mit lehetne...

Az alábbi esetben mit lehetne tenni? A helyzet már türhetetlen, kikészíti az egész családot idegileg!

Figyelt kérdés
Kb. 2éve kezdődhetett, amióta folyamatosan durvul a helyzet. A ház amiben lakunk 72-ben építették a nagyszülők, közben meghalt a nagypapa, így itt maradt a házban egyedül a mama, de mivel egyedül nem tudta volna fenntartani ezért a szüleim ide költöztek. Az anyukám örökelte a ház felét, úgye a másik fele a mamáé+haszonélvezet.A szüleim is rengeteg pénzt költöttek időközbe a házba,ablak, járólap csere, felujítás, garázs...Egy elég szép háznak mondható. A tető beázott így felvették 3 gyerekre a szocpolt így cserérték le és így lett+egy tetőtér külön bejárattal ami az apukám nevén van.Szinte az üresen állt.Aztán én összekerültem a párommal és megkaptuk a szülőktől a tetőteret hogy lakhatunk ott és alakítsuk át úgy ahogy mi szeretnénk. A páromnak és a szülőknek is nagyon jó kapcsolata van, meg a hugaimmal is. Már régebben is voltak kisebb problémák de a nagymama összehozta a hugomat a párommal, hogy nekik kapcsolatuk van mert ő látta őket, ő arra gondol, hogy dvd-ztek közösen és a hugom elaludt a film közben és mikor belépett a mama a nappaliba azt látta hogy ott vannak egymás mellet a hugom alszik a párom meg ott ül mellette és nézi a filmet. Ez volt kb2éve azóta folyamatosan összehozza őket mindenfélével meg k..vázza a hugomat mindenki előtt.Meg hogy neki bizonyítékai vannak mindenről, meg hogy eljegyezték egymást mert a hugom (17éves)sulisfüzetébe talált egy kézet (körbe volt rajzolva)rajta gyűrűvel.És ez azt jelenti. A párom és én 3éve eljegyeztük egymást, esküvőt még nem tartottunk és tavaly nyáron megszületett a kislányunk.Amugy a párom 32éves szinte apja lehetne a hugomnak. A fő probléma az hogy a nagymama tett egy olyan kijelentést hogy valakit megöl a családból és utána ő is öngyilkos lesz! Azóta nemnagyon vagyis nemszívesen adjuk oda neki a kisbabát, szerintem egy ilyen kijelentés után nemhiszem bárki szívesen odaadná neki.Látni láthatja, de valki mindig ott van körülötte ha a baba közelébe van. A mama ragaszkodik az ő állításaihoz. Nem tágít már mindeni ki van tőle idegileg, kikészíti az egész családot. Sőt a mama testvére még úszítja is ellenünk. Mit lehetne tenni?
2009. jún. 25. 11:13
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy nemrégiben az utcán támadt rá a hugomra a barátai előtt, akkor is elhorta mindennek és majdnem nekiment a hugom haverja állt elé és mondta neki hogy nyugotjon meg. Amikor a mamára időközönként rájön ez a "roham" olyan mintha kikapcsonla. Adjatok légyszi tanácsot! Már nagyon kétségbe vagyunk esve. Már keresünk másik lakást, de most nem megy semmi sem olyan egyszerűen hitelt is alig adnak.
2009. jún. 25. 11:17
 2/18 anonim válasza:
100%
Nem semmi helyzet! Mennyi idős a mama? Nem lehet, hogy már nem nagyon ép az elméje? Én se hagynám rá a gyereket! Igazából fogalmam sincs, mit lehetne tenni. Én lehet, hogy elköltöznék, ha durvulna a helyzet...
2009. jún. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
ezt az egészet csak nagyon nagyvonalakban írtam le, mert írhatnám egész nap.
2009. jún. 25. 11:18
 4/18 A kérdező kommentje:
Majdnem 70éves már elég durva a helyzet! De egy kisgyerekkel költözni sem egyszerű
2009. jún. 25. 11:19
 5/18 A kérdező kommentje:
Már mi is gondoltunk arra hogy beteg, de orvoshoz kivizsgáltatni magát nem hajlandó elmenni. Elég sok gyógyszert is szed.
2009. jún. 25. 11:20
 6/18 A kérdező kommentje:
És nemigazán lehet vele beszélni mert nemtágít az ő gondolataitől.Álladóan rendőrséggel fenyeget. Mondtuk már neki hogy menjen el a rendőrésre a "bizonyítékaival", mert ő addig nem fog megnyugodni De nem megy. Csak mindket idegesít állandóan.
2009. jún. 25. 11:28
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez úgy érzem, nem ellened és a baba ellen van, őt, titeket szeretne védeni.. Inkább hugod az aki kicsit tarthat tőle.. (Nem te vagy a kedvenc unokája??)

Ez nagyon dúrva, és kicsit félelmetes.. Sajnos ebbe senki nem tud megfelelő választ adni, csak azt tudom én is mondani, hogy biztos a nagymama betegsége lehet az oka. Minden képpen ki kellene vizsgáltatni, és hidd el, nem rosszindulatból mondom.. Az én mamaám is anyumra képes volt azt mondani, hogy ellopta az egyik disznóját, miközben előtt egy héttel vágta le. És csak akkor ment orvoshoz, mikor a mentő vitte.. Azóta (5 éve) csak fekszi... Tehát agyi probléma lehet nállatok is a háttérbe..

2009. jún. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ő is azt mondja, hogy én vagyon a kedvenc unokája. Mi is betegségre gondoltunk, már mondtuk neki is és akkor is ránk támadt. De hogy tudnánk kivizsgáltatni? Ő nem fog elmenni.
2009. jún. 25. 11:39
 9/18 A kérdező kommentje:
Azt sem írtam hogy már ott tartun hogy eladjuk a házat, csak az a baj, hogy vidéken kis faluban van nagyon nagy, oké persze hogy áron alul, mert annyiért amennyit ér nem lehetne eladni. Már felvetettük neki azt is hogy kifizetjük, megvesszük tőle vagyis a szüleim, de az nem jó neki. Ő csak idegennek adja el!
2009. jún. 25. 11:41
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is előfordulhat, hogy elmebeli problémája lehet, de sajnos a pszichés betegeknek nincs betegségtudatuk, ezért orvoshoz sem nagyon tudod vinni, ha nem akar menni. De ha valahogy elhurcolod, utána is gond van. nekem anyukám ilyen mániás, agressziv, kötekedő. Nagy nehezen orvoshoz vittem pár éve, amíg szedte a gyógyszereit és járt kontrollra, egész normális volt. Most lassan egy éve egy-két "jóakaró" lebeszélte a gyógyszerszedésről és gyakorlatilag 3 hét alatt visszazuhant az eredeti állapotába.

Csúnya amit írok, de a mama bár idős, de még jó sokáig élhet ahhoz, hogy pokollá tegye az életeteket.

Én azt mondom, bármi áron, de költözni tőle minél messzebbre. Sajna a hugodnak ez nem megoldás, mert ő ugye marad a szülőkkel, tehát továbbra is veszélyben lesz. Nagyon durva helyzet, de igazán nem tudsz mit tenni. Kényszer-gyógykezelés csak akkor van, ha a beteg közveszélyessé válik, vagyis vagy maga, vagy más ellen fordul. A fenyegetőzés az nem elég, csak félő, hogy egyszer be is váltja.

A babát meg tartsátok tőle távol. Én sem viszem anyámhoz, egyrészt mert fizikailag is féltem a picit, másrészt meg nem feltétlenül van mentálisan sem jó hatással a gyerekre egy elmebeteg.

2009. jún. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!