Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mandulamütét mennyire fájdalma...

Mandulamütét mennyire fájdalmas és milyen kockázatokkal jár?

Figyelt kérdés
Kédésem azokhoz szól,akiknek már kiszedték a manduláját. A válaszokat elöre is köszönöm!!!!

2015. júl. 7. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Pénteken vették ki, altattak. Minden rendben volt kivéve egy kis ájulás délután mert nem ehetettem és leesett a vércukrom. 1-3 nap nem volt vészes 6 óránként vettem be a cataflamot és 5 órát hatott. Ma volt az 5. nap eddigi legnagyobb fájdalom most este volt. Cataflamot már 4 óránként eszem és mikor hat akkor abszolult nem fáj, de mikor kimegy akkor nagyon. Itt tartok.... Enni akkor eszek mikor bevettem a cataflamot. Simán tudok nyelni. Ha nem iszok mondjuk 15 percig akkor az első pár korty iszonyatosan csíp, de utána már oké. :D

2015. júl. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Rutinmutet.

Mutet elott kaptam ket gyogyszert, nyilvan nyugtatot, fajdalom csillapitot..

En voltam a masodik, 5ot mutottek aznap.

Elottem levo csajt toltak ki szekbe, mosolyog, mondom ezaz, tulelte..

Semmi extra amugy:) en is feltem picit..

Nem altatnak, helyi erzestelenitoket kapsz. Eloszor nagyon megijedtem, nem ereztem a torkom azthittem megfulladok, mondtak hogy nyugi, es tudtam szabalyozni a legzest.

Ha nem birod a vert akkor ne nyisd ki a szemed, mert en vegig lattam hogy veszik ki, utana a veres vattakat stb.

Lehet hogy ez miatt, de ketszer rosszul is lettem. Felfektettek az asztalra(ultem amugy) aztan vizesruhaval hutottek a homlokom, simogattak a fejem, meggyugtattak. Szoval megszakithato, ha valami baj lenne kozbe..

Utana keredztek hova jarok suliba termeszetesen nemtudtam erthetoen beszelni:D

2015. júl. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27 éves fiú vagyok
2015. júl. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Masodik vagyok, folytatom.

Utana 1-2oraig nem szabadott nyelni, folyatni kellett a nyalam, az undi volt es hosszu :/

Par napig meg sajtburgert se tudtam enni, pedig az a mindenem :(

Szoval a mutet nem volt gaz, csak utana a gyogyulas. Elegge fajt.

De sokkal jobb hogy kivettek.

Ugy emlekszem 9.es voltam.

Szoval hajra, kibirod:))

2015. júl. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha már volt altatásos és érzéstelenítős műtét a hsz-ek között akkor szerintem altatásban csináltasd. Abszolult nem érzel semmit, nem kell köpködnöd utána, nincs vér! Altatástól nem kell félni, fel tudnak ébreszteni azonnal, illetve ha szükségeltetik akkor tovább tudnak altatni.

hogy hányás van e utána vagy nincs? Engem 2x altattak már szerencsére egyszer sem hánytam!

ITN altatási eljárással altatnak ami azért jó, mert a légcsöveden keresztül lélegeztetnek és nem csorog le vér!

A dokinak is jobb ha mondjuk nem ájulsz el közben és nem kell megállni. Az egész altatás kb 10-20 perc max!

2015. júl. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
0%

Nem altatnak, ez hulyeseg! Folyamatosan hangokat kell kiadnod, hogy a hangszalakat ne sertse.

Orr mandula mutetnel altatnak

2015. júl. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

kedves 6-os válaszoló!


Ne írj hülyeséget, pénteken altatásban vették ki a mandulám!

A doki meg sem kérdezte, hogy mit szeretnék!

2015. júl. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne szedesd ki ha nem muszáj!!!

Sőt inkább úgy írom,hogy ki ne szedesd!

A mandula védi a szívet,a veséket, ízületeket csak általában ezt a fül orr gégészek nem hangoztatják,mert sokkal hatásosabb riogatni azzal,hogy rámehet a gyulladás a szerveidre,természetesen műtét után a hála pénzt szemrebbenés nélkül zsebre rakják,ezeknek a műtéteknek a nagy része pont a hála pénzre megy ki valamint arra,hogy a kórház felvehesse a nagy lóvét a társadalom biztosítótól!!És hogy milyen kockázatokkal járhat? röviden: az egész életed rámehet,nem lesz olyan a tested műtét után sohasem ,mint előtte volt,és lehet megszűnik pl.a hajhullásod vagy a pattanásaid,de új betegségek jönnek elő amik lehet százszor rosszabbak!

Az összes orvos véleményét fenntartással kezeld,ne higgy nekik!!

Ja és nem hasraütésből írtam,hanem sajnos tapasztalat útján!

2015. júl. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves #8-as!


Lehet, hogy nem kell kiszedetni, de miután nekem kiszedették olyan dolgok jöttek rendbe amit még az orvosok sem sejtettek, hogy attól volt! 2 elég komoly betegségem jött tőle rendbe pillanatok alatt!

A mandula az egy csúnya gócpont lehet a szervezetben! Sosem fájt nekem, semmi problémám nem volt vele, de kiderült, hogy valószínűleg ez okozta a problémáimat!


Veszélyes, mert bevérezhet a műtét után és újabb műtét is követheti. Én így jártam, de szerencsére nem kellett műteni!

2015. júl. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es akkor neked szerencséd volt,örülj neki és adj hálát az Istennek és ezt most komolyan mondom,a bevérzés az csak egy kisebb dolog(bár abba bele lehet halni ha nincs szerencséd),mindegy sajnos nem egyszerű ez én megszívtam és nagyon valószínű ,hogy a műtét miatt,a doki aki műtött az meg boldogan éli mindennapjait csak én nem...de ezzel ők már nem foglalkoznak :-(
2015. júl. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!