Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mandulagyulladás vagy torokrák...

Mandulagyulladás vagy torokrák? 18/L

Figyelt kérdés

Két hete megfáztam, eleinte csak folyt az orrom és kapart a torkom. Aztán több, mint egy hete érzek egy gombócot a torkomban a jobb oldalon. A mandulámmal sokszor volt már probléma, évente kétszer, háromszor tüszős. Ha jön egy esősebb, hűvösebb időszak, biztosan begyullad. A torkom nem fáj, csak néha kapar, folyik az orrom, és a mandulám is tüszős volt 2-3 napig, a gombócot pedig néha érzem, néha nem. Felkerestem a gyermekorvosomat, aki torokfertőtlenítőt és fájdalomcsillapítót írt fel, illetve mandulaműtétet javasolt. A mandulám már nem tüszős, egyszerűen csak piros, de a gombócot még mindig érzem. Azt mondta, csak megduzzadtak a nyirokcsomók a jobb oldalon. A gyógyszereket még csak 1 napja szedem, szóval eddig nincs változás, de én félek, hogy komolyabb a baj. Én már itthon 'diagnosztizáltam' magam, a torokrák volt az első gondolatom. Hajlamos vagyok a bolhából elefántot csinálni, illetve a családomban több hipochonder van, szóval láttam a 'jó példát'. Az alsó ajkamon egy afta is megjelent ma, és a leheletem is kellemetlen. Próbálkozom a házi praktikákkal is (fokhagymás pirítós, gyömbér, méz, forró tea, öblögetés sós vízzel stb.), de ezeket is csak hébe-hóba alkalmazom, így eddig semmi eredmény. A torkomon váladékot érzek, és egy kicsit rekedtes a hangom is, néha pedig olyan, mintha nyelésnél fájna a fülem egy egészen kicsit, de azt hiszem, ezt csak beképzelem. Alig alszom, mert nagyon félek, hogy komoly a baj, a barátaimnak és a családomnak is az agyára megyek ezzel. 18 éves vagyok, és közel 2 évig rendszeresen dohányoztam, buliban pedig alkoholt is ittam mellé. Fél éve már alig járok bulizni, olyankor rágyújtok, de itthon már egyáltalán nem. Diétázom is (ez nálam azt jelenti, hogy alig eszem - emiatt a szüleim szerint legyengült az immunrendszerem). A kérdésem az lenne, hogy a torokráknak vannak-e egyértelmű jelei, és hogy 18 éves korban gyakori-e az előfordulása. Próbálok türelmes lenni, és várni, míg javulnak a dolgok, de ezzel a szorongással kikészítem magam és a körülöttem levőket. Lehangolt vagyok, a sírás kerülget kb egész nap, gyomoridegem van és megy a hasam is. Szeretnék megnyugodni, mert ezzel az idegeskedéssel tönkreteszem magam.

Előre is köszönöm a választ! :)



2015. júl. 8. 03:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kettő közül inkább mandulagyulladás lesz, különösen a te korodban.
2015. júl. 8. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Menj akkor vissza a dokihoz ha ennyire parázol.
2015. júl. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam, a gyógyszert még csak tegnap óta szedem rá. :/
2015. júl. 8. 06:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvosnál voltál?Az nem sokat ér.A gégészeten is meg kéne vizsgáltatni a torkod,lehet hogy ki kellene venni a manduláidat!Milyen a torkod,gyulladt,piros!A manduláid meg vannak duzzadva!Mutass képet a torkodról!Nekem is sokszor fáj a torkom,mindig piros,de a manduláimmal nincs gond.A gégész szerint nekem nem kell kivenni,de van egy idült garatgyulladásom,ez okozza nálam a gyakori torokgyulladást.
2015. júl. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a sok idegességtől és a nem evéstől refluxod van, ami okozhat ilyen tüneteket, (váladék érzése a torokban gombóc, rekedtség, köhögés, stb), menj el a gégészetre is, lehet sok tünetednek a rossz mandula is az oka, ott majd megmondják, hogy ki kell-e venni, és megnyugtatnak, hogy nem torokrák.
2015. júl. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1 nap alatt nem hat a gyogyszer. legalább egy hét kell.

torokrákod meg nincs.

2015. júl. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! :)
2015. júl. 8. 17:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Vetesd i a mandulád!!
2015. júl. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!