Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akkor a 0- az a 0 negatív?

Egy naaagy fan kérdése:

Akkor a 0- az a 0 negatív?

Figyelt kérdés
És miért negatív?

2015. júl. 15. 02:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen,az 0 negatív. Miért negatív? Ezt örökölted. Itt van pár dolog a vércsoportokról ill. az Rh faktorról,ha érdekel.


[link]

2015. júl. 15. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Rh+ és Rh- is egyfajta vércsoportnak számít (csak úgy, mint az AB0).

Nincs semmi baj azzal, hogy Rh- vagy. Az, hogy miért negatív, kb. olyan szintű kérdés, mintha azt kérdeznéd, miért kék (barna/zöld) a szemed.

2015. júl. 15. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem, az az AB vércsoport.


Mert nem pozitív.


Google a barátod.

2015. júl. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

igen de hogy miért azt fura megkérdezni,

a genetika miatt, öröklődés, ez van kodolva a DNSedben

2015. júl. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Most megint összezavarodtam. Valaki szerint 0 negatív, más szerint AB...
2015. júl. 15. 15:11
 6/12 anonim ***** válasza:
Most hülyéskedsz, ugye? A hármas válaszoló csak szarkasztikus volt...
2015. júl. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
az ilyen kérdésekre egyáltalán miért jön normális válasz? Amiket én kérdezek normálisan, azt hülyére trollkodja mindenki, ki érti ezt
2015. júl. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Arról nem én tehetek, hogy teletrollkodják kedves #7!

Én kérdeztem valamit, mert nem értettem.

2015. júl. 17. 01:24
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

AB0 rendszerven 0-ás vagy, az Rh rendszer szerint pedig negatív.


Ez azt jelenti, hogy a vörösvértesteiden nem található meg sem az A, sem a B-antigén (ezért vagy aszerint 0). Valamint egy úgynevezett D-antigén sem található meg rajta, amitől pedig Rh- leszel. A negatív az valaminek a hiányát jelzi.


Ezen adatok alapján te csak 0- vért kaphatsz, mivel a szervezeted az összes többi antigén ellen antitesteket termelne, kicsapódna a véred, és belehalnál.


Ha viszont az öröklődés szempontjából kérdezed, hogy miért negatív, akkor az csak úgy lehet, hogy mindkét szülődtől kaptál egy-egy negatív allélt. Ez akkor is lehetséges, ha mindkét szülőd Rh+, mert akkor ők heterozigóta allélpárral rendelkeznek, tehát mindkettőjük "félig negatív", de mivel félig pozitív is, ezért az dominál.


Nem tudom, mennyire érthető, én elmagyaráztam, ha van még kérdésed, írj privátot.

2015. aug. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
ne válaszoljatok már neki, majd megismeri a google oldalát, hisz ott minden ilyen kérdésre meg lehet tudni a választ.
2015. aug. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!