Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet ez? (hajhullás)

Mimi.94 kérdése:

Mi lehet ez? (hajhullás)

Figyelt kérdés

Már kb 5-6 éve minden évben június végétől november elejéig nagyon hullik a hajam. Főleg hajmosáskor (marokszámra), de amúgy is. Télen általában visszanő ami kihullott, de hát mondanom sem kell, hogy hajam alig marad.Voltam vérvételen, kipróbáltam sok gyógyszert, kencéket. De semmi nem vált be. Hozzá teszem, hogy a családban anyukám és az ikertestvérem is így jár minden évben. Tudja valaki mi lehet ez, és hogy mi segíthet rajtunk?

Válaszotokat előre is köszönöm.:)



2015. júl. 17. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:
kérj vérvételt tsh-ra (pajzsmirigy)
2015. júl. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyáron nekem is több hajam kihullik, mint télen. Viszont arra is gondoltam, hogy nyáron a meleg miatt gyakran összefogom, ritkábban is mosom, mint amúgy. Fésülködni igazából csak akkor szoktam, ha megmostam, mert göndör, és nem szeretem fésülgetni, csak vizesen.

Sógornőmnek egy időben nagyon hullott a haja. Kipróbált sok mindent, de elment egy vizsgálatra, ahol a fejbőrét nézték meg. Nem emlékszem már, mi volt neki rajta, ami miatt hullott a haja. Iszonyat drága, több tízezer ft-os sampont meg kencét kellett használnia,de semmi baja nincs már a hajának. Akkor viszont volt,hogy egy fél (közepes) vödör hajat kiszedett.

Nem biztos,hogy ez van neked is, mert nekem se emiatt hullik ebben az időszakban. Ha nagyon zavar és vészesnek látod, vizsgáltasd meg így is. És így van, a pajzsmirigy is tud ilyen dolgokat (is) művelni.

2015. júl. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne csak a TSH-t, hanem a vasat, vérsüllyedést is meg kell nézetni. Gyulladás, vérszegénység, rossz fog, és igen pajzsmirigy rendellenes működése, sőt inzulinrezisztencia is okozhat hajhullást. Esetleg még szóba jöhet antibébi tabletta abbahagyása vagy konkrét bőrgyógyászati probléma is. Sokszor viszont semmi nem derül ki. A legrosszabb eset, ha genetikai az ok, mint nálam is. Ilyenkor csak lassítani lehet a folyamatot gyógynövényes kencékkel, vitaminokkal. Úgy érzem nem sokat segítettem :)
2015. júl. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!