Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Üdv! Refluxom van. Azt kérdezn...

CroneX kérdése:

Üdv! Refluxom van. Azt kérdezném meg hogy mivel cigizni nem cigizhetek, elektromos cigit használhatok e?

Figyelt kérdés
2015. júl. 25. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem nem, mert nem ( csak ) a nikotin miatt ellenjavalt a cigi, hanem eleve a fustje miatt.

orvosd kerdezd.

2015. júl. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is refluxom van, szedek rá gyógyszert és mellette dohányzom. Ami tudom, hogy teljesen egészségtelen és rossz dolog, de ami a durva, hogy akkor, amikor diagnosztizálták nálam a refluxot és igen komoly tüneteket okozott, akkor már több, mint 1 éve nem dohányoztam és még utána sem egy darabig. Aztán jöttek különböző dolgok és visszaszoktam. Nem vagyok rá büszke, de csak tapasztalatból mondom, hogy egyik nem üti a másikat.

Nyilván szénsavasat sem kéne innom, alapvetően nem is iszom, de ha megkívánom, akkor szoktam inni néha és bizonyos ételeket is, amiket bár nem javasolnak, azért szoktam enni, csak mérsékelve.

Szóval nem követendő példa az enyém, csak egy tapasztalat. Hogy inkább nem ajánlott a túlzott savtermelődés miatt, de azért nem feltétlenül okoz gondot is. A hosszútávú hatás meg majd nyilván később derül ki. Szóval tényleg, nem azért írtam, mert bárkit, bármire akarok biztatni.

2015. júl. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is cigizek 3 hete nem gyújtottam rá 1 hómapig semmi zsirt nem ehetek most és hát nagyon ki vagyok,Azért gondoltam hogy az e cigit lehet szivni mert abból gőz jön ki nem pedig rendes füst.
2015. júl. 25. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!