Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a bőrömmel?

Mit tehetnék a bőrömmel?

Figyelt kérdés

Alapvetően zsíros, tág pórusú a bőröm, apukámtól örököltem. A probléma viszont az, hogy minden egyes négyzetmilliméteren tele van mitesszerekkel, tényleg minden egyes pórusban az állon, orcáknál, halántéknál, homlokon, tehát mindenhol, kivéve talán az orromon és a szám feletti részen, bár ott is van 1-2. Ezek mellé gyakran társul 2-3 fájdalmas csomó is, amiből csak ritkán jön bármi. Undorító, na. Egészségesen táplálkozom, sok zöldség, gyümölcs, teljes kiőrlésű pékáru csak reggelire, kefir, túró, tojás, hús, halak. Napi 4-4,5 litert iszom nyáron, egyébként 3 körül. Csapvizet, néha citrommal ízesítve, illetve napi 1-2 bögre zöld teát, bár ebben a hőségben nem mindig. Vitaminokat szedek. Eleinte gyógyszertári termékeket használtam, Bioderma lemosó, tonik, La Roche-Posay hidratáló pattanásos bőrre, arcradírok, pakolások. Amióta bőrgyógyászhoz járok, azokat a termékeket használom. Sosem fekszem le sminkkel, bár az elmúlt 4 hónapban talán 3x sminkeltem. Mint látszik, semmi eredménye egyiknek sem. Régebben próbáltam natúr kozmetikumokat, fekete szappant, stb, azok sem csináltak semmit. Illetve a fényterápia... az még csak-csak, a meglévőket szépen láthatatlanná teszi, de ugyanúgy ott vannak, és újak is jönnek ezrével, hosszú távon nem megoldás. Ha elmegyek kozmetikushoz tisztításra, 1 hétig vörös és sebes a bőröm, a második héten pedig újra tele van, mintha nem is mentem volna. Borzasztóan el vagyok keseredve, épp most volt egy kiborulásom, fél órát sírtam, hogy mennyire ronda vagyok. A bőrgyógyász szerint a következő már a szteroidos gyógyszer lenne, azt pedig semmiképp nem szeretném. Mit tehetnék még?Úgy érzem, nincs ebből kiút, hatalmas önbizalomhiányom van ez miatt. Egyébként van egy pajzsmirigybetegségem, de a következő fél évben még nem kapok rá semmi kezelést, decemberig vár az orvos, hogy alakulnak az értékek. Előre is köszönöm!


20l


2015. júl. 26. 14:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nekem a fogamzasgatlo segitett :) az volt a leghatasosabb,de nem hazudok,az sem tett csodat) nekem is meg van ezzel a bajom...kitartast:)!
2015. júl. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt pont nem szedhetek egyelőre a pajzsmirigyem és a hormonaim miatt, majd ha legközelebb aktuális lesz ez a fogamzásgátlás dolog, valószínű, hogy más megoldást kell keresnünk, nem tabit. :(
2015. júl. 26. 14:28
 3/11 anonim ***** válasza:
Unokatesómnak maradandó nyomai voltak a pattanásoknak és egyik haverom is küszködött kamaszkori elmérgesedett pattikkal.. meg tudnék még pár példát mondani, de a szteroidos kezelés után 1-2 egyénnek úgy megváltozott az arca jó értelemben véve, hogy megpislogtam mikor találkoztunk. a szteroidos gyógyszereknek pl. lehet a mellékhatása öngyilkossági kényszer... haver meg nem érzett ilyesmit tőle egyáltalán. uncsim is bevállalta a mellékhatásokat és rendbe jött.. Te döntésed.
2015. júl. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

kozmetikus 2 hetente és minőségi kozmetikumok

rendes lemosó (lush: coalface)

tonik (lush: the tea tree water)

krém (lush: vanishing krém)

és legalább heti 2× maszk (lush: mask of magnamity)

esetleg szérum( body shop: tea tree porusösszehúzó)


(én lush és the body shop párti vagyok azért írtam neked a zárójelbe lush termékeket, nekem csak ezeket bírja a bőröm, de én majdnem 2× annyi idős vagyok, mint te)

és javaslom, hogy csökkentsd le vagy hagyd el a tejtermékeket teljesen!


emellett napi 1 óra sport, kardió

2015. júl. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ja és cserélj kozmetikust, mert ha tényleg így néz ki az arcod a kezelés után valamit nagyon rosszul csinál


én ha kijövök a kozmetikustól, már akkor sem piros az arcom, pláne, nem egy hétig

2015. júl. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Lush termékeket nem fogok még egyszer használni, nagyon magas a komedogén indexük, az én bőröm sem bírja, Body Shop szintén tele van ilyenekkel, semmit nem segítenek. Eddig is minőségi termékeket használtam, mint mondtam, gyógyszertári márkákat, ott receptre kikevertetett krémeket, jó drága mind, mégsem ér semmit. Még esetleg a Paulas Choice-ban reménykedek, bár egy komplett szett benne van 70 ezerben, ezért akartam először itt tanácsot kérni, hátha kapok valami olyasmi, a PC-nél jóval pénztárcabarátabb tippet, amit még nem próbáltam. Bár félek, az sem segít, csak a szteroidos cuccok :( Na mindegy, holnap megyek vissza a bőrgyógyászhoz, nem tudom mi lesz, majd tépi megint a haját, hogy 0 a javulás.... :(
2015. júl. 26. 17:52
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos minden kozmetikus ezt műveli a bőrömmel, hiába voltam én már vagy tíznél, vidéken is több helyen, Pesten is, az eredmény ugyanaz, egyáltalán nem bírja a nyomkodást a bőröm, baromi érzékeny :(((( Nagyon nagyon nagyon el vagyok keseredve.
2015. júl. 26. 17:53
 8/11 anonim ***** válasza:

merrefelé laksz? a kozmetikus miatt kérdezem, mert az extrán nem normális, hogy sebesen jössz ki a kozmetikustól!


gőzölik az arcodat vagy zselézik előtte?

2015. júl. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kecskeméten, csak itt voltam vagy 7 helyen. Volt, hogy gőzölték, volt, hogy zselézték, talán a gőzöléssel jobban jártam fél árnyalatnyival.
2015. júl. 26. 21:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor én nem tudok ajánlani, onnan messze vagyok, de hátha más.


kép esetleg a bőrödről, kb milyen? ne a teljes arcodról.


Amúgy nekem a zselé jobban bevált

2015. júl. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!