Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok, hogy szokjak...

Mit ajánlotok, hogy szokjak le a körömrágásról? Van valami spray, amit ha ráfújok, akkor elmegy a kedvem a körömrágásról a szaga, és az íze miatt. Van ilyen?

Figyelt kérdés

2015. júl. 29. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Ásványi anyagok hiánya miatt alakul ki a körömrágás az új kutatások alapján.


Van átlátszó lakk erre a célra.

2015. júl. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szamo77db ***** válasza:
Én általánosban végig, 8 évig rágtam a körmöm. Aztán gimiben a lányok cikizni kezdtek, hogy milyen csúnya (igazuk volt). Meg gondoljak bele, jövök suliba, a villamoson megfogom a kapaszkodót, amit egy csomóan megfogtak már előttem, mennyi fertőzést szedhetek össze. (Megint igazuk volt.) És a végén egyre kevésbé rágtam a körmöm, majd sikerült teljesen megszabadulni ettől a rossz szokástól.
2015. júl. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az évek múltával én is egyre rondábra rágom..Sokszor már fájni is szokott, de nem bírom ki..Stressz helyzetben is mindig rágom..Miss Sporty-t ajánlották. Egy próbát megért.
2015. júl. 29. 16:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Régen létezett valamilyen keserű lakk, amit kifejezetten erre a célra találtak ki, ilyesmit keress. Ezen felül még olyan hobbit ajánlanék, ami mindkét kezedet leköti, hogy eszedbe se jusson rágni a körmeidet, és a stresszről is eltereli a figyelmedet. Esetleg foglalkozhatsz valami nagyon koszossal, akkor biztosan nem veszed a szádba a kezedet.
2015. júl. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én is rágom:$

Előszőr valamilyen sprayt akartam venni, amit ha ráfújsz a kezedre nagyon rossz íze van, ezért nem rágod.

De olvastam a neten és inkább ezt a módszert választottam: Felhúzol egy kesztyűt a kezedre, és akármennyire meleged van, vagy valamiért le akarod venni NEM VESZED LE!! (Persze csak ha fürdeni mész, vagy kimész az utcára, vagy valami ilyen fontos okból..) Nekem ez eddig bevált :)

2015. aug. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Sziasztok! Egy 12 éves lány vagyok de rágom a körmöm. Mit tegyek? Most nézegedtem miket irtak a többiek egyiket kipróbáltam (ne itéljetek el). Volt egy olyan hogy rakjuk bele a kezünkket a vécébe utána mossuk meg. Nos megcsináltam hogy leszokjak bármit megteszek ennek ügyében. Láttam még a műköröm irásokat is az a baj hogy 12 éves vagyok vagyis hatodikos suliba tilos a színes, körömlakk bár mindenki úgy jár na mindegy. Az a lényeg hogy szerintem anyukám se engedné. Úgyhogy kilőve a keserű körömlakk maradt még na sajnos azzal meg az a baj hogy nem tudom hol keresem, meg sokan irták hogy gyorsan lekopik. Az a jó bennem hogy mikor körömlakkot rakok fel (főképp gél lakkot) akkor nekem nem nagyon akkar megmaradni ezért sok heteken át csak azzal foglalkozzok ekkor megnő a körmöm most is karácsonykor ez volt. Az egyik ujjamon gyönyörűen megnőtt kibirtam hogy nem rágom le. De azután még is le rágtam. Viszont láttam olyat is most hogy fogkrém meg citromlé az növeszti a körmöt ezt majd mindjárt elkezddem csak anyájék még itthon vannak de most mennek el. Na hogy tanácsokat szeretnék hogy tudok nagyon gyorsan leszokni a körömrágásról! . Barátnőmnek olyan szépek úgy irigylem őt. Előre is várom a válaszokat.
2016. jan. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Igen létezik ilyen spray/lakk, de nem csak a körmöd lesz keserű, hanem kb minden amit kézzel eszel. nekem nem segített hosszú távon, pár napig tényleg nem tudtam tőle rágni, de aztán lekopott ugye. Százszor inkább azt mondom hogy az okát próbáld meg megszüntetni, vezesd le másképp a stresszt, rágózz vagy legyen a kezed ügyében valami amivel matathatsz
2018. aug. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!