Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudok leszokni a körömrágá...

Nem tudok leszokni a körömrágásról, milyen pótcselekvéseket ajánlotok? 16/L

Figyelt kérdés
Nem cigizek, időnként szoktam kis mennyiségben inni, nem drogozok, szóval ilyeneket ne írjatok. A hajam se rágom.
2015. júl. 26. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kell pótcselekvés helyette, mert akkor majd arról kell leszoknod! Ez teljesen elhatározás kérdése.

7 évig rágtam a körmöm, mindent megpróbáltam, hogy abbahagyjam. Az undorító ízű körömlakktól kezdve a géllakkig minden volt a körmömön és hiába. Aztán elhatároztam, hogy most elég. Ahányszor elkezdtem ràgni és észrevettem, azonnal abbahagytam. Megkertem mindenkit, hogy ha látják, akkor szóljanak. Egyre kevesebbszer csinàltam és mára teljesen leszoktam róla.

2015. júl. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jujj, én óvodás korom óta véresre rágtam folyton a körmömet, és semmi sem segített, pedig a szüleim mindent megpróbáltak... Bekenték a körmömet rossz ízű színtelen lakkal (nekem ízlett), riogattak, hogy sosem fog megnőni rendesen (nem érdekelt), mondták, hogy bajom lesz tőle (nem hittem el)...


Nekem az segített végül, amikor megtudtam - pontosabban inkább úgy mondtam, hogy tényleg felfogtam -, hogy a sok körömrágás növeli például a vakbélgyulladás veszélyét. Egyszer kicsit be is gyulladt a vakbelem, és akkor nagyon megijedtem. Szerencsére nem kellett műteni, mert rendbe jött, de akkor olyan szinten megijedtem, hogy egyik napról a másikra abbahagytam a körömrágást. Ez már egyetemista korom után volt, szóval legalább 20 évig rágtam!


Szerintem neked sem egy kampányra van szükséged, hanem valami "kattanásra", amitől egyszerűen megundorodsz majd.

2015. júl. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hiába próbálom nem megy. kell egy pótcselekvés.
2015. júl. 26. 19:37
 4/8 anonim ***** válasza:
NEM kell pótcselevés! Ezt verd ki a fejedből! Meg kéne nézned, hogy mikor rágod, milyen helyzetekben és vagy azokat a helyzeteket elkerülni, vagy azokat a helyzeteket "javítani". Pl ha sokat stresszelsz, akkor a stressz okàt megkeresni, teákat inni, enyhíteni az idegességet, ezzel együtt a körömràgás is kevesebb lesz.
2015. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A pótcselekvéssel csak azt éred el, hogy eggyel több rossz szokásod lesz.

A körömrágásról pusztán attól nem fogsz leszokni. Higgy egy "veterán" függőnek, mert én aztán tényleg mindent próbáltam. A rágóra is rászoktam - az azóta is megmaradt. A körömrágáson nem segített.


(2. voltam)

2015. júl. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A rágó nekem drága is lenne, nemigen van pénzem...

de nem megy... barátom megkért, azt hittem menni fog, de úgyse... feladtam.

2015. júl. 26. 19:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Ok, akkor add fel. Az a legegyszerűbb.
2015. júl. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Támadt egy ragyogó ötletem! Régen csináltam azt, hogy a befőttes gumit ráraktam két ujjamra, és kihúztam és elengedtem. Ezt sokszor. Ha rágni akarom a körmöm akkor majd ez lesz. majd hordom magamnál a gumit.
2015. júl. 26. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!