Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A fejátültetés lehetséges?

A fejátültetés lehetséges?

Figyelt kérdés

Ma láttam a híradóban, hogy egy kisgyereknek új kezeket adtak az orvosok !!!

És közben azon gondolkodtam, hogy ha az orvosok már kezeket tudnak átoperálni, akkor egy emberi fejet miért ne ?

Tudom... nem összehasonlítható egy kézátültetés és egy fejátültetés, de mégis szerintetek lehetséges ez ???

Nagyon kíváncsi vagyok !



2015. júl. 29. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Biztos hogy nem.

Akkor lesz lehetséges ha minden tolószékes ember járni fog tudni. Az idegek bonyolult hálózatát nem tudják összekötni, szóval nem.

2015. júl. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én nem tartom lehetetlennek !!!

Viszont abban biztos vagyok, hogy az orvostudomány még nincs ilyen szinten !

Talán 50-100 év múlva...

2015. júl. 29. 19:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyszer olvastam róla, hogy ilyen már történt nemrég, -természetesen beleegyezéssel- csak elvileg ki is lökheti volna magából a szervezet, és biztos hogy nem is kellemes érzés utána..
2015. júl. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lökhette volna*
2015. júl. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pár hónapja a híradóban is volt, hogy egy olasz (ha jól emlékszem) tudós-orvos majmoknál végzett fejátültetést, ami "sikeresnek" bizonyult, bár a majmok hamarosan elpusztultak. Egy csomó ember jelentkezett, mert az az orvos embereken is tesztelni akarja, és rengeteg önként jelentkező van, bár engedélyt erre még nem kapott, szóval elvileg most még nem "lehetséges" az emberi fej átültetése, bár szerintem csak idő kérdése. Mellesleg a doki titokban is csinálhatja, szóval kitudja...?
2015. júl. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nem tudom ezt akkor hol olvastam, mert közben találtam egy cikket. [link]
2015. júl. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vagyis nem az előző voltam, hanem az az előtti><
2015. júl. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat !!!


És szerintetek, ha egyszer majd sikerül a fejtranszplantáció, akkor az átültetett fejben megmarad az a gondolkodásmód és viselkedés, mint volt ???

2015. júl. 29. 19:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, tekintve hogy a fejjel együtt értelemszerűen az agy is megy, szóval ha csak nem történik komplikáció, ami miatt amnézia következik be, megmaradnak az emlékek, meg minden.
2015. júl. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze, megmarad, hiszen tulajdonképpen nem fej- hanem testtranszplantációról van szó, azaz a fej kap új testet, nem a test új fejet. Ez így szőrszálhasogatásnak tűnhet, de nem az, hiszen az ember "lényegi része" az agya, nem pedig a többi testrésze, hiszen az agya felel a gondolataiért, az emlékeiért. Úgyhogy a transzplantáció után a fejhez tartozó identitással fog rendelkezni az emberünk. Már persze akkor, ha ezt tényleg meg tudják majd csinálni.
2015. aug. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!