Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vashiányos vérszegény vagyok...

Vashiányos vérszegény vagyok lehetséges hogy valamilyen daganatos betegségben szenvedek? (28L) /többi alul/

Figyelt kérdés
kaptam áprilisban injekciót 5 dbt azóta tablettát szedek napi kettőt. Székletem nem véres, étvágyam van, de amióta szedem a tablettát a sápadtság, néha szédülés ugyanúgy megmaradt.
2015. júl. 1. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

orvos mit mondott? ő csak jobban tudja mint mi :)

mi okozza a vashiányt?

2015. júl. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem derült még ki voltam hasi uh-n az jó lett
2015. júl. 1. 15:23
 3/9 anonim ***** válasza:
hasi uh semmit se ér ilyen esetben :(
2015. júl. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
máshova nem küldött el
2015. júl. 1. 15:34
 5/9 anonim ***** válasza:
magánúton járj utána ha háziorvosod nem küld vizsgálatokra. Vashiánynak oka kell legyen. Nálam ugyanez volt a helyzet mire vastagbéltükrözéssel kiderült mi a baj.
2015. júl. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kell pár hónap amíg újra feltöltöd a vaskészleteidet. Egyél sok zöldet. Salátát, spenótot frissen a szendvicsed mellé, vagy salátának összekeverve. És a D-vitamint is érdemes lenne pótolnod, nem-e az lesz a probléma? Napi 2000 NE-t szedj belőle, ezzel sokat segítesz a szervezetednek, rendbe rakod a hormonszinted. + Igyál sok vizet.
2015. júl. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

valószínűleg nem elég minőségi a táplálkozásod

[link]


annak ellenére, hogy az elmélet jó a mintaétrend borzalmas azt nem kell figyelembe venni (sajnos manapság minden retardált elmehet dietetikusnak)

2015. júl. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy vagy? Van változás?
2015. júl. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Milyenek voltak az alábbi laborparamétereid? Transzferrin, ferritin, vas, hemoglobin, hematokrit, vörösvértestszám (RBC), esetleg sTFR?

A menstruációd nem túl erős? Nőknél az is okozhat vashiányt. Illetve a vegán étrend.

Ha nálad egyik sem áll fenn, érdemes lenne nézetni egy széklet vér (Weber) tesztet, vérvételen CRP-t és süllyedést kezdenek.

2015. aug. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!