Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvosi igazolás után arra a...

Orvosi igazolás után arra a napra magunk után kell fizetni a TB-t?

Figyelt kérdés

Ez igaz? és ha igen hová, kinek, mikor kell befizetni? Mi lesz ha nem fizetem?

Egyáltalán mire jó a TB? :O Ha táppénzre megyek alih kapok fizetést. Ha dok igazolt akkor semmenyit nem kapok fizut arra a napra és még meg is veszem a gyógyszereket minden esetben és még fizessem is arra a napra a TB-t? Még is miért???? Minek fogják le a fizumból egyáltalán ha semmit nem támogat a TB és nem jó semmire???

20 vagyok, nagyon magas vérnyomással felakartak venni táppénzre de gondolván magaba, hogy ne mert akkor nem kapok annyi pénzt egy hét keresőképtelenség után inkább egy napig ne kapjak semmit. Erre mondják a munkahelyen, hohy az igazolással vigyázni kell mert hogy……

Köpedelem ez a rendszer. Sose vagyok beteg akkor is fogják ha beteg vagyok meg még én fizzessem azt is a gyógyszerek mellett. Hát ezt a f@-szt játszok én ilyet…! Legalább ha ingyen lenne a gyógyszer miatta… De nem…



2015. aug. 4. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mi van? Nem kell tb-t fizetnek azokra a napokra, amikor táppénzen vagy :)

De valóban akkor kevesebb lesz a fizu abban a hónapban.

A gyógyszer meg nincs ingyen sajnos, de nézd meg mennyi lenne az ára támogatás nélkül. Meg ha normális dokid van, akkor mondhatod neki, hogy ne drágát írjon fel. Van amikor ugyanaz a hatóanyag van pár száz forintos gyógyszerben is meg a 4000 ezer forintosban is.

2015. aug. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
igen, sima orvosi igazolással igazolt, nem fizetett távolléten vagy... A tbj értelmében pedig igazolatlan távollét alatt szünetel a biztosítás, tehát ha igazolod, arra a napra nem kell megfizetned az eü szolgáltatási járulékot.
2015. aug. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

1. vagyok. most kicsit összezavarodtam

Mi az hogy orvosi igazolás?

Táppénz van. De van külön orvosi igazolás? Annak mi az értelme? Az nem suliban volt :)

2015. aug. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Van sima orvosi igazolás, pl kontrollra mész krónikus betegséggel... vagy lázas vagy, elmész háziorvoshoz, de nem kérsz táppénzt, csak egy igazolást az adott napra. Rá is van írva, hogy táppénzre nem jogosít, ezt fogadjuk el a hiányzás igazolására a dolgozóktól.
2015. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

4: Értem. Még nem voltam ilyen helyzetben. Táppénzen még sose voltam. Ha orvoshoz kell mennem vizsgálatra, szűrésre, akkor én szabadságot veszek ki arra a napra.

És ilyenkor ha igazolást kér az illető, akkor kell fizetni arra a napra tb-t?

2015. aug. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem, iagzolt távollét esetén nem szünetel a biztosítás.
2015. aug. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6: köszi! Akkor a kérdező is megnyugodhat! :)
2015. aug. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igazad van kérdező. Ne fizess semmit. Túró a fülükbe. Ha legalább lenne valami komoly bajod. De így minek fizess?
2015. aug. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

De ha tényleg nem kell akkor miért mondták a munkahelyen az irodán? Még kérdeztem is hogy ez az adóbevallásnál látszik? Azt mondták nem, ezt mindenki magának intézi és az apehnak kell befizetni meg be menni.

Lehet biztosítás szünetetletését írnak rá? :O Vagy mi folyik itt?

2015. aug. 4. 15:39
 10/14 A kérdező kommentje:
Bérpapíron megfogom nézni mit írnak rá.
2015. aug. 4. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!