Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudok élni epehólyag...

Hogy tudok élni epehólyag nélkül és csak szerintem kellett volna szólniuk, hogy nem csak az epeköveket vették ki?

Figyelt kérdés

Tavaly epekövem volt. Kivették, azt mondták, hogy olyan 3 csöves módszerrel csinálták, szóval nem vágtak. Nem igazán értek hozzá, nem is kérdezgettem az orvost, bár furcsáltam, hogy a hasamon én 4 mosolygó fejet tudok összeszámolni. (Komolyan ilyen alakú, megvan a szeme, szája :) ) Ezek voltak az előzmények. Mostanában elkezdett fájdogálni a hasam, és beutaltak ultrahangra. Az alatt az egy hónap alatt mialatt a megadott időpontra vártam, a hasfájások elmúltak. De elővigyázatosság kedvéért elmentem. Ott miközben a nő a hasamat vizsgálta, rákérdezett hogy volt-e epehólyagműtétem. Én ugye mondtam, hogy mi volt, erre mondja a nő, hogy akkor azért, mert akkor kivették. Megkaptam a papírt, amin szintén fel van tüntetve, hogy nincs epehólyagom.

De azt hogy vették ki? Az olyan kicsi, ogy kifért valamelyik egy centis smileyn? Mert a kő az nem volt nagy, olyan fél centis, (bár felháborított, hogy a doki szerint azt ide szokták adni, de az enyémet lenyúlták az orvosok :( ) És ami a legfontosabb, hogy akkor hogy tudok pisilni? Tudom, látni hogy nem vagyok egy biológus, de mi azt tanultuk hetedikben, hogy az nem poénból van ott. Létszi, valaki nálam okosabb felvilágosítana ezzel kapcsolatban?


17/L


2010. márc. 8. 00:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A pisilésnek mi köze az epehólyaghoz? Az epehólyag a májban képződő epét tárolja éa bélrendszerbe engedi ha kell az emésztéshez.A kő elzárta az epehólyag vezetékét ezért kivették a hólyaggal együtt.
2010. márc. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy az első írta.

Az epehólyagot gyakran eltávolítják a kővel együtt, ha olyan méretű a kő vagy olyan az elhelyezkedése. A szüleid valószínűleg pontosan tudják/tudták, hogy milyen műtéted volt, csak te 16 éves gyerekként még nem értetted meg pontosan. Látod, még 17 évesen is abban a hitben élsz, hogy az epehólyagnak köze van a vizeletkiválasztáshoz :=) Az epehólyagnak semmi köze a pisiléshez. Kevered a húgyhólyaggal :=) Epehólyag nélkül még száz évig is élhetsz, csak figyelned kell az étkezésedre.

2010. márc. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!