Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Néhány napja nagyon savanyú...

Néhány napja nagyon savanyú szagút izzadok, pedig nem szoktam. MI lehet az oka?

Figyelt kérdés
A szabadban dolgozom a nagy hőségben és csak mostanában tapasztalom ezt. Nem is a hónaljam, főleg a nyakam esetében nagyon orrfacsaró az verejtékem. 17 éves lány vagyok.

2015. aug. 15. 22:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Külső és belső okai is lehetnek. A bőrfelszínen elszaporodott baktériumok, esetleg gombák okozhatják, belsőleg hormonális okok (ciklusban hol jársz?), gyomorsavtúltengés, reflux, túlzott fehérjebevitel, ill. a táplálékból származó méreganyagok, illóolajok is megjelennek a verítékben.

Lehet, hogy a fejbőröd "befülledt", és az onnan a nyakadra csorgó verítéket érzed savanyú szagúnak. Jön a lehűlés, most már egy kicsit könnyebb lesz, amúgy minden tiszteletem és együttérzésem a tiéd, hogy képes vagy ebben az őrült melegben kint dolgozni.

2015. aug. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!