Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Angliában élek és dolgozom...

Trobyka kérdése:

Angliában élek és dolgozom már több mint egy éve azóta itt fizetem a TB-ét. Itt van N. I. számom és van uniós TB kártyám is. Ha hazamegyek Magyarba el fog látni a volt körzeti orvosom vagy csak sürgősségi ügyeletre mehetek?

Figyelt kérdés
Tehát ha szeretnék egy kisebb műtétet megcsináltatni (kb fél óra és két óra múlva haza lehet menni) azt megcsinálják?

2015. aug. 25. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor ha életmentő vagy sürgős műtétre van szükséged. Ha csak olyan műtét amit "otthon csináltatom meg, mert olcsóbb és jobbak a dokik" de nem sürgős azt az uniós tb sem fogja fizetni. Tudom mert most én is így vagyok..
2015. aug. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"Ha hazamegyek Magyarba " No ez derék!
2015. aug. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 princess25 válasza:

Sziasztok!

Ha már fölmerült a téma, engem is érdekelne, mit fedez a kinti "TB", vagyis N.I.? Az a gyanúm, hogy nem sok mindent, mert sok fórumon olvasom, hogy hazajönnének fogászatra, egyebekre. Valahol azt olvastam, hogy azért külön pénzt kér a doki, ha receptet ír. Ez igaz lehet? Plusz a kiváltás?

Köszi.

2015. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kinti N.I vagyis Tb ahogy mások nevezik az kint ad neked orvosi segítséget, ingyen. Ha az ember hazamegy Magyarországra és van uniós Tb kártyája, akkor az támogatja a sürgős vagy életmentő orvosi segítséget.

pL. Ha baleset ér, mentő, kórház lesz a vége, akkor támogatva van, mert sürgős vagy életmentésről van szó.

Ha viszont éppen otthon nyaralsz és úgy döntesz, hogy betömeted a jobb alsó fogad az nincs támogatva.

Én pl: most járok haza fogászati kezelésekre. Nem csak azért járok haza mert otthon jobb a fogászati kezelés, hanem mert jelentősen olcsóbb még így is, hogy fizetnem kell érte.

Az utolsónak mondom, hogy nekem a fogorvosom nem kér külön pénzt a recept kiírásért. Ő adja a Tb számot amivel kiírja a gyógyszert. A kiváltásért már én fizetek.

Van még valami. Nemrég hallottam, hogy ha otthon olyan műtétet hajtanának végre rajtad ami Angliában nem megoldott, akkor lehet kérni, hogy a N.I támogassa a műtét árát. Ehhez a megfelelőnyomtatványt kell kitölteni, de még a műtét előtt, mert elbírálják. Ha nincs mód Angliában elvégezni a műtétet akkor támogatják. Ha van lehetőség itt Angliában a műtét elvégzésére akkor elutasítják. Megkérdezhetem, hogy milyen műtét lenne?

2015. aug. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2-re trobyka privi üzenete:"Válasz

Az üzenet szövege: Még arra sincs elég önbizalmad, hogy ki merd írni a neved ha már itt köcsögösködsz ! Ne válaszolj nekem és keress magadnak más elfoglaltságot amivel buzulhatsz."

Nyilt válaszom, hogy aki egy év angliai tartozkodás után "Magyarba" akar menni az inkább maradjon örökre ott ahol van. Fizesse csak ott az orvosi költségeit. Nem kell ilyen stilusban itt fröcsögnie. Talán a trobyka szerepel a népességnyilvántartoban?

2015. aug. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!