Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » HELP! Aranyér? pár napja fel...

HELP! Aranyér? pár napja fel vagyok kicsit puffadva, mintha nem jól emésztene a gyomrom. Nehezebben végzem el a nagy dolgom is. és ma azt vettem észre h véres a székletem is, friss piros vér, de nem fáj.

Figyelt kérdés

mit csináljak? kihez forduljak?

külföldön vagyok, igy nem tudok háziorvoshoz menni.20/L



2015. aug. 28. 18:23
 1/2 anonim válasza:
Körömvirággal ha borogatod jo lehet, akárhol is vagy az beszerezhető, lényeg nyugtasd, és ami t tudsz vegyél kenőcsöt ha nem mullik orvos!!
2015. aug. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A puffadás és a rossz emésztés nem az aranyér tünete, az a bélhez és gyomorhoz kapcsolódik, az aranyér pedig már teljesen lent van a végbélben. Ezeket a tüneteket bármi okozhatja, probléma akkor van, ha sokáig (hetekig) fennállnak súlyos mértékben.


Az aranyér tünetei lehetnek: viszketés, égő érzés, élénkpiros vérzés. Az esetek egy részében, ha az aranyeres csomó a bőrfelszínhez közel van, kínzó fájdalmat okoz, azt biztosan észrevetted volna, és láthatók is, ahogy előtüremkednek a végbélnyílásból. Ha mélyebben vannak a csomók, előfordulhat, hogy nem okoznak fájdalmat, de az ritka.


Élénkpirosak az alsó tápcsatornai vérzések, vagyis amik a gyomor alatt vannak. Ezeket okozhatja aranyér, de a végbél vagy a felsőbb bélszakaszok mechanikai sérülése is. Abból, hogy nehezebben végezted a dolgod, következtetek, hogy elég kemény volt a székleted, akár az is felsérthette.


Probléma akkor van, ha a vérzés rendszeresen ismétlődik, vagy ha egyszeri, de nagy mennyiségű (~ fél liter). Utóbbi eset, gondolom, nem áll fenn.


Ha a tünetek nem szűnnek, azért menj csak el orvoshoz. Lehet, hogy pörölnek veled egy sort, de elküldeni biztosan nem fognak, ha jelentős panaszaid vannak.

2015. aug. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!