Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hátizzadás! Sürgős esetben...

Hátizzadás! Sürgős esetben mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Ha egy kicsit is melegem van rögtön izzad a hátam és természetesen a pólóm is vizes lesz. Hiába törölgetem magam, aki izzad az tudja, hogy lehetetlen a törölgetéssel megállítani, ráadásul emberek között kicsit macerás ez.


Kedden kezdődik az iskola és nagyon melegek lesznek a héten és az iskolában a mi termünk a legmelegebb hiszen tele van ablakkal meg amúgy is éri a nap egész nap... fogalmam sincs, hogy mit csináljak mert tuti, hogy csurom víz lesz a pólóm. Nem akarom, hogy engem nézzenek és rólam beszéljenek mert ahogy ismerem őket ez lenne. Teljesen mindegy, hogy milyen színű vagy anyagú pólót veszek fel mert minden ruhámon meglátszik. Már a stressztől is izzadok.. de ha egyedül vagyok és tudom, hogy senki nem lát, akkor is ugyanúgy. Mit tehetnék ebben a pár napban? Nagyon sürgős segítségre lenne szükségem!

18/L



2015. aug. 30. 22:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Most kérlek ne azt válaszoljátok, hogy menjek orvoshoz mert azzal nincs megoldva most ez a probléma.
2015. aug. 30. 22:10
 2/9 anonim ***** válasza:
Kevesebb folyadékot igyál, akkor nem izzadsz. Igaz sok folyadékot kéne, csak sok ember hajlamos az erős izzadásra ha iszik egy keveset, egyből kiizzadja. Vagy vegyél egy trikót is a pólód alá úgy nem látszik. Az iskolába pedig teremtsenek normális körülményeket a tanulásra.
2015. aug. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a vízmegvonás nem jó ötlet, előbb leszel rosszul minthogy jól érezd magad száraz háttal.

Ha nagyon erős akkor szerintem nézz utána mit tehetnél, esetleg orvosi segítséget, véleményt, de addig én talál lengébb pólót, felsőt javasolnék, ami nem cuppan úgy rá a hátadra. Bár így akkor azt kell elviselned, hogy néha lecsurog néhány csepp a hátadon. :)

2015. aug. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vigyél cserepólót magaddal, igyekezz minél többet lenni olyan helyen, ahol van légmozgás, és kerüld a felesleges mászkálást, mert egy kis folyosói sétálgatástól vagy lépcsőn járástól is sokkal jobban megizzad az ember, mint ha egy helyben üldögél.
2015. aug. 31. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom hogy fogom túlélni... Ugyanis olyan pólóm nincs ami nem ér a hátamhoz vagy nem látszik meg rajta és az iskolában sincs olyan hely ahol hűvös van... talán az irodában van klíma de az sem biztos, na de oda meg nem tudok bejutni.
2015. aug. 31. 09:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Patikában kérj valamit erős izzadasra :)biztos adnak valamit...
2015. aug. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Különben ha van még időd, vehetsz egy technikai pólót, ami nem pamutból van, hanem mikroszálas poliészterből.


Sportolók is ezt használják a pamut helyett - egyrészt sokkal jobban szárad, sokkal jobban elvezeti az izzadságot, mint a pamut - erre van kitalálva -, másrészt az izzadságfolt alig vagy egyáltalán nem látszik rajta, mert nem szívja fel úgy magába az anyag a nedvességet, mint a pamut. A bőrödre a pamuttal ellentétben egyáltalán nem tapad rá. Hervisben, Decathlonban már olcsóbban, 2-3 ezer Ft-ért lehet venni egy teljesen jó darabot.

2015. aug. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak az segít ha kevesebbet iszol, más módszer nincs. Fiatalon pedig még nem leszel rosszul ha fél liter ital helyett egy-másfél decit iszol. Én is izzadós vagyok, de inkább halántékra, semmi bajom nincs ha kevesebbet iszok. Ezt az 1-2 hetet már kibírod, utána jönnek a mínusz fokok.
2015. aug. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, hogy keveset iszol akkor keveset izzadsz! Képzeld nagy okos utolsó, egy nap kb 0,3-0,4 l vizet iszok, nincs többre szükségem, de mégis úgy izzadok,mint egy ló. És hiába tusolok langyos vízzel meg használok 24h deot, mert nem ér semmit. Meg ha dinnyét eszek sem pisilek, tegnap ettem egy fél dinnyét, nem pisiltem semmit. De izzadni izzadtam. Mert dolgoztam + rohadtul meleg van.14/l
2015. aug. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!