Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 2 éve külföldön élek. Magánúto...

2 éve külföldön élek. Magánúton fizetem az egészségbiztosítást az Apeh felé már talán vagy 5 éve. Szerintetek nem gond ha csak simán abbahagyom a fizetését, anélkül hogy ezt jelezném az apeh felé?

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles fizetni az eü. járulékot, ha külföldön élsz és ha ezt jelentetted az APEH-nél. Ki kell töltened egy papírt (nem tudom, hogy ez megtörtént-e mielőtt elhagytad Mo-t). Ebben kell az állandó magyarországi lakcímed helyett a külföldit megadni. Mivel nem élsz Mo-n, nem kell fizetned az eü-t. De ahogy mondtam, ehhez be kell jelenteni, hogy te külföldön tartózkodsz különben ugye azt fogják hinni, hogy magyarországi címeden élsz még mindig és meg is bírságolhatnak. Megkérdezhetem, hogy miért fizetted ilyen sok éven keresztül magad után a járulékot, a nem is vagy Mo-n? Egyszerűbb lett volna csak kijelentkezni, így megszűnt volna a fizetési kötelezettséged. De ezt még most is el tudod intézni. A lakhelyed szerinti anyakönyvvezetőre tartozik (Magyarországon). Ő indítja el ezt a procedúrát, törlik a nevedet a Magyarországon számon tartottak névsorából, így már nem kell fizetned. Ha visszaköltözöl Mo-ra, újra bejelentheted állandóra a lakcímedet belföldön, és akkor újra jár majd az eü (ha fizeted). Én is külföldön élek és nem fizetem az eü-t, mert kijelentkeztem. Külföldi lakosnak nem kell fizetnie maga után, hisz nincs is ott.
2010. márc. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az igazság, hogy csak egy évet szerettem volna külföldön tölteni.Ezért nem szüntettem meg, de a helyzet változott már nem megyek haza. Az elmúlt évben párszor voltam otthon ugyan, lett volna rá alkalom de mégis elmaradt. Köszönöm a választ!
2010. márc. 11. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!