Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha évekig vashiány miatt...

Ha évekig vashiány miatt hullott hajam, visszanőhet még?

Figyelt kérdés

Éve óta prelátens vashiányom van (vega vagyok), tehát a Hb, transzferrin és vas értékeim normálisak voltak, de a ferritinem mindig az alsó határon mozgott. Mivel minden paraméterem referenciatartományban volt, ezért sosem kaptam vaspótlást. Azonban nemrég megtudtam egy belgyógyászat tankönyvből, a prelátens vashiány is okozhat hajhullást. Még régebben rengeteg kivizsgáláson voltam (endokrinológus, fogászat, nőgyógyász stb.), de mindnki széttárta a karjait.

Ha vashiány miatt hullik a hajam, és ezt elkezdem pótólni, vissza fog nőni legalább egy része?



2015. szept. 5. 23:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Visszanőhet.

Szóval hullott a hajad, de nem találták az okát?

És most azt gondolod, hogy vashiány miatt volt, és szedsz vasat?

Hajfertőzés miatt szokott leginkább hullani a haj.

2015. szept. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nincs fertőzésem, sem ott sem máshol. Bőrgyógyász is vizsgálat már, nem is egy, és nem is egyszer.

A ferritin szintem mindig rohadtul alacsony volt, éppen benne volt ref.tartományban. Én azt hittem, hogy az jó, az orvosok is azt mondták.

De mint kiderült, ha a vasraktárak kiürülnek, az már okozhat hajhullást és bőrtüneteket akkor is, ha a többi paraméter teljesen rendben van.

2015. szept. 5. 23:29
 3/3 A kérdező kommentje:
Amúgy nem kezelem még magamat, majd elviszem a vérképemet háziorvoshoz, és megkérem, hogy írjon fel vastablettát.
2015. szept. 5. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!