Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magnézium hiányt állapítottak...

Roggen kérdése:

Magnézium hiányt állapítottak meg a szervezetemben.2 hét alatt vashiány is kialakulhatott? Mit merjek enni?

Figyelt kérdés

A többi értékem teljesen rendben volt két héttel ezelőtt.

Azt hozzátenném, hogy fél éve volt egy sérülésem és nem tudtam, hogy pótolnom kéne a magnéziumot.

Mielőtt kiderült volna ez a hiány megszünt a sérült helyen a fájdalom átment a másik térdemre ezután a gerincem környékére lapockám stb.


Ezt követően röntgen vizsgálaton kimutatták, hogy rejtett gerinc hasadék van az egyik csigojánál.


Utána zsibbadásokat is éreztem a kézfejemnél reggelente. Hol az egyik, hol a másik kezemnél, illetve egyre több izületemben szúrásokat éreztem. Visszamentem, ekkor állapították meg a magnézium hiányt.


Napi két magnesolvot szedek, sajnos nehezen tudom rendesen megoldani, hogy mindig rendes ételt egyek, de most 2 hete kerülöm a húsfogyasztást is, próbálok savtalanítani.


Az izületeim mérsékelten mindig javulást mutattak. Elelnben 3 napja olyan rohamaim vannak, hogy hihetetlen. Bizonytalanságérzet minimális szédülés hőhüllámok, sőt most a két alsólábszáram is erősen zsibbadt. Igaz ez a zsibbadás kb. 20-30 perc alatt elmúlt. Lehet vashiány is kialakult?


Azt nem tudom merjek e enni húst. Mondjuk a hugysav szintem rendben volt, de már félek mit merjek mit nem. Pedig a húsban van vas...


2015. jún. 19. 16:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék ,hogy hasmenésem is van a székletem állaga teljesen változó...
2015. jún. 19. 16:16
 2/7 anonim ***** válasza:
Sok spenotot FRISS spenotbol,mogyo,marha stbstb...nezd meg a neten miben vannak magas vastartalmu etelek... Emellett termeszetesen szedni kell vastablettât
2015. jún. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Spenot,soska,cekla ,maj.
2015. jún. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha az orvos nem mondta kifejezetten, akkor szerintem felesleges kerülnöd a húsételeket. Sőt májat, ahogy előttem is mondták, kifejezetten tanácsos lenne fogyasztanod.


A különböző zsibbadásokat egyébként valószínűleg nem a magnéziumhiány okozza, hanem a gerinceddel lévő problémák. Étkezéssel ezt nem tudod megoldani, ellenben sokat segítene, ha eljárnál úszni, meg ha tornáztatnád a hátadat (de arról kérdezd meg az orvost vagy gyógytornászt, hogy pontosan milyen gyakorlatokat csinálhatsz).


A mozgás egyébként a különböző mikronutriensek, nyomelemek stb. beépülését is segíti, átmozgatja az izmokat, javítja a vérellást, szóval ha az állapotod lehetővé teszi, inkább sétálj egy-két órát mindennap, több szempontból is többet segítesz vele a felépülésednek, mint azzal, hogy most már minden kaja miatt agyonaggódod magad.:)

2015. jún. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kezd el ennek a cikknek az elolvasásával:

[link]

2015. jún. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2015. jún. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos infókat, a linkeket meg rögtön nézem is.
2015. jún. 19. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!