Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Trombózisos lábbal hogyan...

Trombózisos lábbal hogyan élhetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 hónapja trombózisom volt a jobb lábamba.Olyanokat hallottam,ami megilyesztett.pl. nyáron nagyon kijönnek az erek,megduzzad a lábam,van aki azt mondta,h az övé már korom fekete lett.És hogy kevesebb ideig élhetünk vele,vagy akár le is vághatják.A bajom csupán annyi,h én még csak 24 éves vagyok,1 csinos lány,és borzasztó lenne,ha szégyenkeznem kéne a lábam miatt.:-(((Lehet vmit tenni az ellen,hogy ne legyen csúnya??


2010. márc. 12. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Mindenképpen sokat mozogjál, gyalogoljál, amennyit bírsz, hogy munkálkodjék a vérkeringésed. Önmagában ez nem jelent rövidebb életkilátást. Gondolom, kaptál az orvosodtól életmódtanácsokat, hogyan tartsd karban azt a szép lábat.
2010. márc. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A férjemnek 2000 januárjában volt mélyvénás trombózisa. Mivel örökletes alapon volt, élete végéig Syncumart kell szednie és ellenőriztetnie a protombin szintjét.

Ha sokat áll, vagy megterheli a lábát, akkor bedagad, de nem feketedik. Javasolt a gyakori séta, biciklizés. Ha ülsz, polcold fel a lábad. Ha gyógyszert szedsz, vannak olyan ételek amik fokozzák, mások csökkentik a gyógyszerek hatását. Nem szabad, hogy besűrűsödjön a véred (rögveszély miatt), de túlhígítani sem szabad. Mivel lány vagy, arra is gondolj, hogy nem szedhetsz fogamzásgátlót a trombózis miatt.

Elhiszem, hogy 24 évesen azt gondolod, hogy borzasztó lenne, ha szégyenkezned kellene a lábad miatt, de: ez egy betegség, nem kell szégyenkezned amiatt, ha nem tökéletes a lábad. Mivel a trombózisos betegeknek erősen ajánlott a gumizokni használata, választanod kell: vagy a csúnya gumizokni és kevésbé problémás élet, vagy szép láb, egy rövid ideig.

2010. márc. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

13:37

Köszönöm a tanácsot.Neki csúnya a lába?Vastagabb,mint a másik?Nekem is örökletes,mint kiderült,én warfarint szedek.Neki is kellett Detralexet szednie?

2010. márc. 12. 15:17
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem csúnya a lába. Nem vastagabb, mint a másik, csak egy mákszemmel, de szerintem senkinek nem egyforma vastag a 2 lába. Nem eres, nem piros. Ha sokat áll, vagy nagyon megterheli, akkor előjönnek ezek a tünetek, de amúgy nem.

A kórházban 10 napig feküdnie kellett, fel sem ülhetett. Hogy ott milyen gyógyszereket kapott, arra már nem emlékszem. Amikor kiengedték, Syncumart kapott a nagy vérvétel előttig, akkor Fraxiparin injekciót kellett adnia magának, azóta pedig állandóan Syncumart kell szednie. Meg persze vérvételre járnia.

Neki már több, mint 10 éve van, de szinte ugyanúgy él, mint azelőtt. Próbáljuk a nehéz dolgok emelésétől "eltiltani", de ez se nagyon jön össze.

A kajára eleinte nagyon odafigyeltünk. Most már sokszor érzi, hogy hogy áll a protombinszintje.

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan.

2010. márc. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem,hát ez azért megnyugtató volt.:-)Remélem nekem se lesz csúnya a lábam.Mennyire szabad erőltetni?pl konditerem?Futás?Úszás?A compressziós harisnyát mennyire kell szigorúan venni?Nekem azt mondták,h 1 évig kell hordani,de nyáron mi lesz velem?
2010. márc. 12. 22:00
 6/12 anonim ***** válasza:

A konditermet és a futást egyelőre mellőzd. Az úszás jó, és a sok séta is. Nem szabad szaunázni sem!

Ezeket főleg az első évben kell betartani, azután javul a helyzet, meg te is megtapasztalod, hogy mit lehet és mit nem.

Nem jó a sok ülés, hosszú autó, vagy repülőút (mondjuk a férjem már simán levezet egy 3,5-4 órás autóutat)

A kompressziós harisnyát (ami egészen felért a combja tetejéig) talán fél évig hordta. Azóta "csak" térdigérőt (neki az alsó lábszárában volt a rög), ez viszont szinte állandóan rajta van. Ezt is ki fogod tapasztalni, megérzed majd a lábadon.

Sokat segíthetsz a kaják megválogatásával is (ezt is főleg az első évben)

A harisnyát inkább hordd, mert annak a hiányát érzi meg legelőbb a lábában. De lehet, hogy neked hamarabb észrevették, vagy nem volt olyan súlyos, és a harisnyát se kell állandóan viselned. De akárhova mégy, vidd magaddal akkor is, ha nem veszed fel, hátha szükséged lesz rá.

Én javaslom a harisnya hordását, inkább ne legyen olyan mutatós a lábad, minthogy később komoly egészségügyi promlémáid legyenek és kórházba kerülj a trombózis miatt.

Ha pedig babát szeretnél, előtte menj el nőgyógyászhoz, és beszélj vele a trombózishajlamodról! Ha lányod lesz, neki is ajánlott majd a baba projekt előtt elmenni a nőgyógyászhoz, mivel örökletes alapon volt nállad is a trombózis.

Ha dagadna a lábad, polcold fel, és úgy pihenj. Esetleg próbálj meg úgy aludni éjszaka.

2010. márc. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Szerintem is fontosabb az egészséged, mint hogy csinos legyél. Most az életednek egy ilyen szakasza van. Annyival kiegészítem, hogy ha warfarint szedsz, akkor masszíroztatnod sem szabad.
2010. márc. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.


Miért nem lehet maszirozni warfarin mellett??

2010. márc. 15. 00:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Így tanítják a masszőröknek, hogy a véralvadásgátló kizáró ok. Ezt egy orvos írta nekem: "a masszázsnál nem főként a bőrön okozott sérülésektől kell félni, hanem az izom- és ízületi, esetleg belső szervi (máj, lép) bevérzésektől. Mégpedig azért, mert az ember az izmaiba, főleg a nagy tömegű combfeszítő izomba, valamint pl. a májba akár bele is vérezhet. Furcsa, de így van, az izmok át vannak szőve erekkel, és nagyon nagy mennyiségű vér elnyelődhet bennük, sokszor csak akkor veszik észre, amikor már késő. Így van az ízületekkel is." Szóval ilyen kisebb sérülések keletkezhetnek, amik az egészsége embereknél szó nélkül begyógyulhatnak, de aki antikoagulánsokat szed, annak esetleg a halálát okozhatnák.
2010. márc. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezt egyébként egy gyógymasszőrnek tudnia kell, és elvileg mindig rá kell kérdeznie, viszont aki csak gyorstalpalós svédmasszázstanfolyamot végzett, vagy a családon belül masszíroz szórakozásból, az lehet, hogy nem tudja, tehát neked kell tudnod. Nagyobb valószínűséggel soha semmi bajpd nem lenne a masszázstól, de ez egy kockázati tényező, amiért senki nem vállalja a felelősséget.
2010. márc. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!