Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hajhullás - ha a vérképem...

Hajhullás - ha a vérképem rendben, akkor nem gyulladás okozza?

Figyelt kérdés
1-2 hónapja nagyon hullik a hajam, eléggé ijesztő. A háziorvosom vashiányra gyanakodott, laborba küldött, de a vérkép szerint nincs vashiányom, sőt a vörös- és fehérvérsejtek száma is rendben, akkor nem is gyulladás lehet az oka? Mert speciel egy gócos fogam biztosan van, amit hamarosan kihúznak, de akkor nem ez a felelős a hajhullásért? A háziorvos azt mondta, hogy szedjek hajerősítő vitamint, de én továbbra is aggódom, mert érzésre a hajam kábé felére csökkent (bár másoknak nem szembetűnő). Közben már voltam nőgyógyásznál is, elvileg ott is rendben minden, és a fejbőröm is egészségesnek tűnik, nemigen allergia. Jár(t) valaki ilyen cipőben? Lehetséges, hogy ez csak valami durva hajváltási folyamat, és nincs gond, csak szedjek vitamint, vagy nyomozzak tovább?

2015. szept. 10. 08:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Gyulladás miatt a fehérvérsejtek száma megemelkedik a vérben, ha van is gyulladás valahol, egyáltalán nem sok. Igaz vérsüllyedéssel jobban lehet ezt figyelni, nem tudom, azt néztek-e neked. Ha néztek és jó az is, akkor nem gyulladás okozza.

Lehet vitaminhiány miatt is hajhullás.

2015. szept. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!