Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igaz ha gyúrok meg állok a...

Simon Koni kérdése:

Igaz ha gyúrok meg állok a növésben?

Figyelt kérdés
Egy 13 éves gyerek vagyok de viszont elég nagy darab 182 cm vagyok mellesleg 80 kg, és elkezdtem gyúrni 1-2 hete csak hirtelen azt kezdték mondani hogy meg állok a növésben, szerintetek ez igaz?

2015. szept. 16. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is, ha 13 évesen 182 centi vagy, törpe már akkor se leszel, ha most megállsz, ergo, aggódni felesleges.

Másrészt: igen, erős pítés esetén, ha nem viszel be egyidejűleg elegendő fehérjét, kalciumot, foszfort, vasat, vitamint, különösen A és D vitamint, akkor megállhat a növekedés, DE CSAK AKKOR.

Továbbá, az ilyen fiatal korban a guggolással, állva kinyomással mindennel, ami terhet ad lábra, gerincre, nagy súllyal - a testsúlyod 70%-át meghaladó súllyal - gyakran dolgozva még tság meleltt is meg tudod akasztani a növekedést, illetve a hosszú csövescsontokat sikerülhet elgörbíteni.

A gyerekmunkát ezért tiltják a civilizált országokban.

Többek között, számtalan egyéb ok mellett.

Ezért javaslom, hogy 16 éves korodi lábgépezzél, evezőpadozzál, fekvenyomjál, húzópadozzál, bicepszezzél, a guggolást és minden álló gyakorlatot csak max testtömeged kétharmadával 8aktuálisan 55 kilóval) csináld.

És ne szedj szteroidot, mert rohadtul elb..szol magaddal. Maradj a táplálékkiegészítőknél: aminosav, karnitin, kreatin

2015. szept. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen akkor nem nagyon fogok meg állni szerintem :)
2015. szept. 16. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!