Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni magas vérnyomá...

Mit lehet tenni magas vérnyomás ellen?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok.140-150 a vérnyomásom.Elég sokat stresszelek.Az lehet probléma,hogy minden nap megeszek 4 tojást?A kondi miatt kell a fehérje.Apa szerint emiatt lehet sűrű a vérem.

2015. szept. 27. 21:00
1 2
 1/12 hrabak judit válasza:
Nekem 195/126 volt az éjjeli ügyeletes korházba rendelt ahol csak 150-re tudták levinni és igy engedtek haza! Azóta rendszeressen gyógyszert kell szednem ! Semmit sem tehetsz ellene azon kivül hogy megválogatod hogy mit eszel ,sport és kevés stressz! A Fokhagyma állitólag jó rá ,de nekem nem segitet! Mért nem mész a dokihoz? Biztos ami biztos!
2015. szept. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Rendszeres, napi több órás sport.
2015. szept. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Magas vérnyomás nem a sűrű vértől van.


Zöld tea csökkenti, ha elhízott vagy (akár tömegelés miatt), fogy zsírból, csökkentsd a sóbeviteled.

2015. szept. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A múlt héten nekem is volt 160/95-ös vérnyomásom. Én is rendszeresen stresszelek, szorongó típus vagyok. Emellett egészségesen étkezem már egy éve kb. és rendszeresen sportolok, a számok mégsem jók. A tojás szerintem nem befolyásolja ezt. Ha esetleg dohányzol vagy kávézol/energiaital, az már igen. Egyébként ahogy reggel felkelsz, mérjétek meg a vérnyomásodat, ha akkor magas, akkor van baj, és irány az orvos.

Az is számít, mi van a per után, a diasztolés érték. Rendszeresen mérjétek, vezess naplót róla.

20/f

2015. szept. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A rendszeres sport csak 10-15 Hgmm-t tud levinni? többet nem?
2015. szept. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
és úgy tudom nem mindegy mit sportol az ember! A legjobb ezekre pl a kocogás/séta/futás, úszás, kerékpározás...
2015. szept. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A stressz mellett a kondi nem egy jó sport, sőt! az kifejezetten ront azon, ha rosszul csinálod
2015. szept. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne légzőgyakorlatokat (meditáció, ha úgy tetszik) kipróbálnod, ha nem idegenkedsz ilyen dolgoktól. De a légzésedre érdemes folyamatosan figyelni, főleg a hosszú kilégzésekre. Azt gondolom nem is kell mondanom, hogy kiemelten fontos erre kondizás közben figyelned.
2015. szept. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az orvos eltilthat emiatt a konditól?
2015. szept. 27. 21:38
 10/12 A kérdező kommentje:
A legtöbb feszültséget ott vezetem le,de még így is marad itthonra bőven.Itt a suli,most fogom érettségizni,gyakorolni kell a táncot a szalagavatóra,amit nagyon nem akarok.Csesztetnek is az iskolában.Vezetni tanulok,az oktatóm egy idióta,kiabál velem.Azt is nagyon utálom.Holnap meg megint menni kell..Áruló barátok..Régebben jártam heti szinten bokszolni,csak ugye itt nincs ezért utaznom kellett.Most a vezetés miatt nem járok.Akkor éreztem igazán jól magam.Lehet vissza kéne menni,az jót tenne?
2015. szept. 27. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!