Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alacsony vérnyomás ellen mi a...

Alacsony vérnyomás ellen mi a teendő?

Figyelt kérdés

Napközben sokszor szédülök, mostanság sokat diétáztam,lisztérzékenység miatt kivontam a kenyeret az étrendemből.

Gyengének érzem magam és ha emelek fél percen belül már szédülök. Ittam kávét is, de a vérnyomásmérő szerint csak az alsó értéket növelte. 90/70/75, 90/75/50 ilyen vérnyomásokat mértem. Mit tehetnék, hogy ne szédüljek, és jó legyen a vérnyomásom???



2013. szept. 1. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Sok folyadék és mozgás, mindkettő jótékony hatással van a keringési rendszerre.

Amúgy háziorvosoddal beszéltél erről? Mert szerintem egy kivizsgálás sem ártana, mert lehet hogy nem minden ok nélkül ilyen alacsony. Mindig is ilyen volt? Amúgy lehet, hogy a diéta okozza.

2013. szept. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon régen volt, hogy elvesztettem a látásomat, a hallásomat egy időre miatta.De az már nagyon rég volt.Nem beszéltem még vele, de munka mellett nincs ilyesmikre idő :S

Köszönöm a válaszodat!:)

2013. szept. 1. 22:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha ismerjük a kiváltó okot (pl. gyógyszer-mellékhatás), annak kiküszöbölésével oki kezelést végezhetünk. Ennek hiányában tüneti kezelésre szorítkozunk. Általánosságban az alacsony vérnyomás tüneteinek enyhítésére jól beválik a fokozott só- és folyadékfogyasztás (2-3 l/nap). Fontos, hogy az étkezések (különösen a reggeli) ne legyenek túl bőségesek. Ha nincs szívelégtelenség, javasolt a napi nátriumbevitelt 5-10 mg-mal a szokásos dózis fölé emelni, ennek legegyszerűbb módja a sósabb ételek fogyasztása. Sporttal a keringés javul, így a panaszok is enyhülhetnek. Ha éjszaka alváskor a felsőtestet kissé megemeljük, az éjszakai vizelet mennyisége csökkenhet, így a reggeli helyzetváltoztatással kapcsolatos vérnyomásesés valószínűsége is kisebb lesz. Segíthet az ágynyugalomból való lassú, fokozatos felkelés, kompressziós gyógyharisnya viselése. Ha állás közben érzékelhetőek a vérnyomásesés első jelei, azonnali segítség lehet a lábak keresztezése, vagy a leguggolás. Gyógyszerek alkalmazása igen ritka a gyakori nem kívánt mellékhatások miatt.
2013. szept. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2013. szept. 5. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!