Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Inzulinpumpa beszúrásának...

Inzulinpumpa beszúrásának nyomát mivel érdemes kezelni?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam inzulinpumpát. Kicsit zavar, hogy a kanül eltávolítása után piros pötty marad a bőrömön. Milyen készítménnyel lehetne kezelni a 'sebet', hogy halványabb legyen a nyoma (akár el is tűnjön)?

2015. okt. 2. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
A tű szúrásnak nyoma van, ami idővel halványul és teljesen el kell múljon majd. Két nap alatt nem lehet ilyesmit eltüntetni, mert ez egy sérülés ami lassan idővel magától gyógyul, bármi injekció vagy vérvétel után így van ez.
2015. okt. 3. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy így megy ez, nem is két nap után szerettem volna csodát tenni.

Cukorbeteg közösségbe járok rendszeresen, és tudom (látom), hogy több éves pumpahasználat mellett látszanak a kanül nyomai. Természetesen nem a friss, illetve néhány napos 'sebekről' beszélek.

2015. okt. 6. 20:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Aha, értem. Viszont ott már kell legyenek ilyen tapasztalatok, ha egyáltalán van erre valami lehetőség, hogy a hosszú távú újra beszúrások után ez javulni tudjon.
2015. okt. 7. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Liush68 válasza:
Szia,én ezüst-kolloid sprayt használok.Patikában tudod beszerezni.
2016. jan. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!