Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érdemes-e lecserélni a Pen-t...

Érdemes-e lecserélni a Pen-t inzulinpumpára 4,5 éves kislánynak?

Figyelt kérdés

Kislányomnak 2 éve van 1. típusu diabétesze. Eddig az inzulint napi 2x kapta pennel, reggel és este.

Ajánlották a pumpát, de tartok tőle, hogy a mindennapokban hogyan tudna vele élni. A vércukorszintje szinten tartására biztos hogy jobb lenne.

Tanácsokat, tapasztalatokat várok, ha van valakinek.



2015. szept. 27. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire tudja szinten tartani a vércukrát.
2015. szept. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elég változékonyak a cukrai, főleg délután magasabbak, mire az esti inzulin következik.

Óvodában is jobban szinten lehetne tartani pumpával véleményem szerint. Uzsonnázni szinte alig szokott, így is elég magas a cukra estére.

2015. szept. 28. 20:55
 3/6 anonim ***** válasza:
A fő kérdés, hogy a kislány akarja e.
2015. szept. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Zóra31 válasza:
Nekem a doktornő azt mondta,mikor kontrollon voltam nála( mellettem még telefonon konzultált vkivel) és utána nekem mondta,hogy szép és jó,de 10-20-30 év után annyira elvékonyodik a hasfal bőre,hogy nemtudják hova bebökni a pumpa tűjét.
2015. okt. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4: a penen meg tű van, ennyi erővel azzal meg főleg, meg a pumpát is lehet több helyre szúrni
2015. okt. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Liush68 válasza:
Szia,énis pumpás vagyok és nagyon jók a tapasztalataim.Nem mondom,h.nem fordulnak elő technikai gondok,dehát mindennek van hátránya és előnye.Én láttam már olyat is a neten,hogy 2-3 éves lurkónak volt pumpája.Szerintem a gyerkőcök nagyon hamar megtanulnak alkalmazkodni,biztosan a kislányodnak is menni fog.Nekem is az ingadozó értékek miatt ajánlották a pumpát és rengeteget segített.Sose térnék vissza penre.
2016. jan. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!