Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdemes még kemoterápiát kapnia?

Érdemes még kemoterápiát kapnia?

Figyelt kérdés

Édesanyámnál három éve diagnosztizáltak kissejtes tüdőrákot, rengeteg kemót és sugarat kapott már... az évek során képződtek áttétek a májban, a csontokban és az agyban is. Mostanra (kb. egy hete) eljutott odáig hogy a nagy részében alszik, vagy kába, és mellette kell lenni a nap 24 órájában, mert már nem teljesen tiszta a tudata (nem tudja mennyi gyógyszert vett be, milyen nap van, ki hol van...)

Édesapám és szeretné ha kapna még az agyra kemót, de van egy olyan érzésem hogy ez már nem javítana az állapotán, csak meghosszabbítaná a létezését (szerintem ez már nem emberhez méltó élet)

Akiknek volt hasonló esettel dolga, azok szerint kihozná ebből az állapotból a kemó, vagy nem? :\


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. okt. 5. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam onkológián. Átmenetileg ki tudja hozni ebből az állapotból, de csak nagyon rövid időre és utána hirtelen romlik nagyot az állapota. Szerintem nem érdemes belemenni, mert neki is csak szenvedés ha józan ésszel éli meg ezt a folyamatot.
2015. okt. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

sajnálom ami anyukáddal történt. én személy szerint pont az ilyen eseteknél engedélyeztetném az eutanáziát.

a betegsége már nagyon előre haladott állapotban van, valószínüleg nincs is sok hátra.

2015. okt. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Dohányzott Anyukád?
2016. dec. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
42%
Mi lett ?
2016. dec. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
Milyen kedvesen kérdezed... Mi lett? Gondolom anyád is ezt kérdezte a szülés után, mert már nem tudta fejben tartani milyen állattal gyártott le téged, kedves utolsó....
2016. dec. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!