Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A műtét után edzhetek?

A műtét után edzhetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy 20 éve lány vagyok és olyan 12-13 éve koromban vették észre hogy gerincferdülésem van. Felírtak egy fűzőt meg is csinálták és hordtam is bár nem szívesen. Jártam gyógytestnevelésre is. Olyan 17 éves koromban kaptunk egy új gyógytesis tanár és meg kérte hogy vigyem el neki megmutatni a fűzőmet mert nem létezik hogy nem javult a hátam ennyi idő alatt. El vittem és azt mondta hogy konkrétan ez a fűző csak abban segített hogy ne legyen rosszabb de nem úgy alakították ki hogy esetleg javuljon is a helyzet hiába jártam kontrollra. Ez után orvost váltottunk ő csinált nekem egy új fűzőt ami már jónak bizonyult. Be töltöttem a 18-at és ugye már nem járhattam ehhez az orvoshoz mert ő csak gyerekekkel foglalkozik. De semmit nem mondott hogy ezen túl hova járjak. Nyilván a felnőtt ortopédiára de onnan mentünk át gyerekre mert ugye rossz fűzőt írt fel a doki.

Most ott tartok hogy felszeretnék menni Pestre egy gerincsebészhez konzultálni és meg szeretném műtettni. Első sorban azért mert látszik a dolog mivel már nem egy 20 fokos görbületről van szó és zavar, másodszor meg az egészségem miatt.

Egészségesen élek már nem dohányzok 2 éve, egészségesen eszek, járok le esténként futni, edzeni stb. Szeretnék járni edzőterembe is viszont ameddig nem csináltatom meg a gerincem nem szeretnék mert nem szeretném terhelni és nem is szabad.

Végül az lenne a kérdésem hogy ha kész a műtét és felépültem akkor utána edzhettek tovább? Edzésen belül a futás, gugolások, kitörések, ugráló kötél, és a kondiba a lábbal végezhető dolgok egyszer kétszer kézi súlyzóval gyakorlatok. Nagyon nem szeretném abba hagyni és nem tudom hogy folytathatom e.

Előre is köszi a válaszokat.



2015. okt. 8. 17:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Esetleg a dokitól kellene megkérdezni, nem?

Szerintem nem csinálhatod...

Hogy miért? Mert úgy gondolom. :)

Puszi kedvesem. :P

2015. okt. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nyilván meg fogom kérdezni tőle, csak érdekel mások véleménye.
2015. okt. 8. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!