Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon viszkeeet! Mi lehet...

Nagyon viszkeeet! Mi lehet ez? És hogyan lehet enyhíteni?

Figyelt kérdés
Szóval előző héten kijöttem rajtam ilyen kiütés-szerű foltok, aprók, vörösek, és olyan, mintha varr lenne rajtuk. Mindegyik bal oldalt van a hónom környékén...és folyamatosan viszket, már-már fáj... Napok óta. Holnap azt hiszem, elmegyek bőrgyógyászhoz...de addig is, ha valakinek volt ilyenje, segíthetne... Mivel lehet a viszketést enyhíteni? Mert szerintem a vakarás nem tesz neki jót...plusz azt állandóan nem is lehet.
2010. márc. 16. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
jó ötlet volt h menj el el bőrgyógyászhoz , bármi lehet (allergia, ekcéma , gomba ,stb.)
2010. márc. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenféleképpen menj el bőrgyógyászhoz vele,és gondold át milyen új kozmetikai termékeket használsz,mert azokat mindenféleképp hanyagold.Én valamilyen allergiára tippelek.Ne vakard úgy még rosszabb.A Fenistil gél hűsítő hatású,esetleg megpróbálhatod.
2010. márc. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az osztálytársnőmnek akkor volt ilyen, amikor övsömöre volt. Voltál bárányhimlős? Amikor az elraktározódik a gerincvelő dúcaidban, és ér egy immungyengeség akkor jön elő, de csak abban az "övben" ahol elraktározódott. Ha nem voltál, akkor nagy esély van rá, hogy ez az. Mindenesetre SOS menj el a háziorvosodhoz, mert fertőző lehet. Fenistil krém esetleg enyhíthet, vagy a fogkrém és próbáld meg nem vakarni, mert azzal csak árthatsz.
2010. márc. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még esetleg lehet allergia, vagy ekcéma, ezekre is jó a fenistil.
2010. márc. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, lehet, hogy a Fenstilt még ki is próbálom ma...

Én is gondoltam allergiára, de átgondoltam, és tényleg nem találkoztam semmi újjal az utóbbi időben, szóval ezért gondolom, hogy nem az..

Remélem semmi komolyabb...(megnéztem az ekcémát és az övsömört képeken, és szerencsére egyikre sem hasonlít nagyon..)

Hja, és még csecsemőkoromban voltam bárányhimlős.

Na, holnap kiderül..

2010. márc. 16. 19:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem övsömöröm volt 17 évesen, nézett is rám a dokinő, mert olyan idős korban nem szokványos. Az ilyen himlőszerű kiütések a mell és a hónaljak környékén és baromira fáj, meg ég meg viszket :)

Kaptam rá arany árért 2 szem gyógyszert és két nap múlva kutya bajom nem volt.

2010. márc. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!