Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 120/80 as vérnyomásnál,116 os...

120/80 as vérnyomásnál,116 os pulzus, mire utalhat?

Figyelt kérdés
Fájt a fejem, különösebben nem is voltam ideges,megmértem a vérnyomásom, az jó lett,csak a pulzus magas...Vettem be egy enyhe nyugtatót, az is csak 106 ra vitte le a pulzusomat...
2015. okt. 24. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nincs pajzsmirigy túlműködésed, akkor lehet az oka sok kávé, tea, alkohol, a mérés előtt végzett fizikai munka, sport... Láz (de gondolom, nem vagy beteg). Ha ezek egyike sem áll fent, akkor valóban a belső feszültség okozhatja. Én sokáig szedtem rá pulzuslassító (béta-blokkoló) gyógyszert, mert semmi szervi bajom nincs, de mégis mindig 90-120 között van a pulzusom (a vérnyomásom soha nem magas). Most már egy ideje nem szedek, hanem jógával és egyéb relaxálással próbálkozom. Nekem egyébként a nyugtató sem szokta levinni, mert ez ennél mélyebben gyökerezik.
2015. okt. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Engem most kezd zavarni,hogy 20 éve magas normális vérnyomás mellett alacsony a pulzusom.

Szerintem az ijesztőbb ,mint a gyorsabb.... főleg ha megfogom a nyakamnál és olyan mintha meg akarna állni :)))

2015. dec. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!