Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Térd műtét (elülső keresztszal...

Térd műtét (elülső keresztszalag szakadás) után mennyi ideig számít normálisnak a fájdalom jelenléte?

Figyelt kérdés
Általában éjszaka a legrosszabb. Elég forgolódós típus vagyok és nem tudok egyáltalán a hátamon aludni. Viszont nappal is szokott még fájni.
2015. okt. 25. 22:39
 1/5 anonim válasza:
embere válogatja. engem 3 hónapja műtöttek ha valami kérdésed van nyugodtan kérdezz.
2015. okt. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kérdezek itt kommentben hátha másnak is hasznos lesz a későbbiekben.


Neked meddig fájt a lábad? A fájdalomcsillapító szerinted mennyire jó megoldás mármint úgy gondolom, hogy mennyire árthat, ha mondjuk minden másnap beveszek egyet éjszakára, mert másképp nem tudok aludni. Mennyi idő után állhattál rá? És mennyi idő után ment a séta mankó nélkül? A gyógytorna mennyire fájdalmas, kellemetlen? Te most hogy érzed magad 3 hónap után? Érzel már változást? Hol tartasz a gyógyulásban, mármint mi vár még rád? Gondolom korlátozások még vannak.


Ne haragudj, hogy ennyi kérdést tettem fel, de még nagyon az elején vagyok, 1,5 hete műtöttek.

2015. okt. 27. 12:59
 3/5 anonim válasza:
Hát a térdem nekem nem fájt a műtét után inkább a vádlim meg a combom. ( a combomból vették ki az új szalagot azzal pótolták, nemtudom neked melyik módszerrel történt mert lehet a térd alól is kivenni akkor általában fáj a térd a műtét után. gyógyszertől semmi bajod nem lesz szóval nyugodtan szedheted ha fáj. 4 hétig nem állhattam rá már második hét után gyógytornára jártam.Otthon egyébként már most is csinálhatod a gyakorlatokat annyi hogy a levegőbe ne hajlítsd, combból dolgozz, tehát nyújtott lábbal emelgetés megfeszített lábfejjel, befelé és kifelé fordított lábfejjel ezek a legalapabbak. Amikor ráálltam akkor is tudtam mankó nélkül menni de nem esett jól szóval 2-3 napig még mankóztam ( először próbáltam csak támaszkodni a mankón utána egyre csak elhagyni) utána nyílván még bicegtem kicsit de az elmúlik hamar, nem kell félni az a lényeg, olyan mintha hátra akarna törni a térded de nem fog :D gyógytorna egyébként vannak napok amikor fájdalmas de van amikor könnyen megy. Nekem a hajlítással van, volt problémám az megy nehezebben. 3 hónap után mondhatom hogy a gyógytorna nagyon sokat számít szóval ne hagyagold el, minden reggel jártam és napközbe estefelé is megcsináltam szóval sokat dolgoztam vele így mára már egész jó. Én focizok egyébként és már elkezdtem a koordinációs gyakorlatokat is ( pl jogokat) de egyébként már 8-9 hetesen kocogni is tudtam, mára már az is jól megy csak gyorsulni kéne :D az izomról még nem írtam: 4 hét után hát elég vékony volt a combom de a gyógytornával visszajön + kondi nekem oldalt akar nehezebben a combom belső része visszajönni de nyílván idővel az is visszajön + vádlim is kisebb mint a másik lábamon. Jövőre tervezem már hogy a többiekkel edzek ( januárba leszek 6 hónapos), de ez nyílván nem az időtől függ hanem hogy hogy érzem milyen a lábam, tehát ezzel csak azt akarom mondani hogy amiket itt leírtam lehet hogy nálad másképp lesznek de általában ugyan ezek a panaszok és tapasztalatok vannak mindenkinél de mint az első kommentbe írtam embere választja. Jah legfontosabb próbáld nyújtani a lábad hgy a hajlatod leérjen a földre, lepedőre. Nekem gyógytorna mindig ugy kezdődött hogy nyújtottuk a lábam mert nem nyúlt ki teljesen ( elég fájdalmas volt :D) ha valamit kihagytam akkor írom majd:D és ha van még kérdésed írd nyugodtan szívesen segítek. egyébként 24 éves vagyok. te mennyi idős vagy? hogy történt a sérülés?
2015. okt. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok és 5 éve sérültek judo edzés közben. Akkor a elszakadt porc darabokat vették ki a térdemből, mert abban a korban a szalag pótlás nem ajánlott, ezért került erre most sor. Lassan két hetes leszek, holnap megyek varratszedésre, kicsit félek mert egy jó 6-8 cm-és vágásom is van jó sok öltéssel. Egyébként tornázok már a műtét óta, itthon is, mert megtanítottak 8 gyakorlatot még a kórházban. A hajlítással nekem is gondom van, de hiába erőltetem nem megy sokkal jobban és azért eléggé fáj is. A nyújtás szerintem egészen jól megy, jó nem annyira nyújtott, mint az egészséges, de leér és nem is fájdalmas. Egyébként nem tudom h pontosan melyik módszerrel műtöttek, de a combomban is szoktam érezni fájdalmat illetve a vágásom vízszintes és úgy tudom a másik fajtánál szokott függőleges lenni, de holnap tervezem, hogy kikérdezem az orvosom. Már nagyon várom, hogy végre rá állhassak. :-D köszönöm a válaszokat :-)
2015. okt. 28. 12:24
 5/5 Krisztiánfatyol válasza:
Hello mit mondott a doki megtudtad melyik módszerrel műtottek? Hogy vagy most.?
2021. aug. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!