Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon rászoktam a kávéra? 16/f

Nagyon rászoktam a kávéra? 16/f

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek kávézni,sokszor előfordul amikor reggelente csak éhgyomorra megiszom.Akkor olyan "repülés" feelingem van hosszú órákig.Kissé szédülök,nem igazán érzem a végtagjaim,tehát olyan könnyű vagyok.Tényleg mintha repülnék.A szívemet nem szokta megdobogtatni,soha.Néha érzem esténként hogy néha olyan furcsán ver,de lehet hogy csak bebeszélem magamnak.Reggelente élénkít,mentális élénkséget ad,és volt rá egyszer példa hogy amikor nagyon ideges voltam megittam két deci feketét és szó szerin eufórikus állapotba kerültem.Mosolyogtam,nem tudom elmondani,de olyan érzésem volt a gyomromban,MINDENHOL mintha az egész testem mosolyogna.Ezt nem lehet szavakba önteni.Ezzel mit kezdjek?

2015. okt. 29. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

szokj le ez már narkózás

ne idd üresgyomorra,legfeljebb egy dl körüli mennyiséget igyál csak

fokozatosan csökkentsd a kávé adagját majd hagyd el fiatal vagy még hozzá egyébként is

2015. okt. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A narkó...az narkotikum.heroin,morfium,ópium.Ez koffein.Nem érte mire gondoltál?A hatásaik teljesen ellentétesek.
2015. okt. 29. 20:53
 3/8 anonim ***** válasza:
milyen kávét iszol te??? én 5 éve iszok szinte minden reggel kávét (hétvégén meg szünetben nem, de a fejfájás meg a fáradtság jelentkezik hatásként), de be még egyszer se álltam tőle... mindig csak annyi volt, hogy éberebb lettem meg kicsit jobb lett a kedvem, de az elhanyagolható
2015. okt. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nálam nemtudom mi van.De nem tudom mit kéne csinálnom.
2015. okt. 29. 21:16
 5/8 cli_hlt ***** válasza:

A kávé hatóanyaga a koffein egy erős stimuláns. Szerencsére a szokásos adagban és mértékkel fogyasztva viszonylag kevés káros mellékhatása van, sőt, létezik egészségügyi előnye is (pl. találtak összefüggést a cukorbetegség elleni védettség és a kávéfogyasztás között).


A koffeinre rá lehet szokni. És nem csak úgy, hogy "de jó lenne" érzésed támad, ha nem iszol, hanem kellemetlen testi elvonási tünetek is jelentkeznek. A legjellemzőbb tünet a jellegzetes "koffein fejfájás", illetve a fáradtság, fokozott éhségérzet.


A koffein nagyobb adagban enyhe szívritmuszavart okozhat. Amit érzel az valószínűleg korai pitvarösszehúzódás (premature atrial contraction - PAC), és kb. ilyen dobb, dobb, dobb, dobb, dobbdobb, ..., DOBB, dobb, dobb dobb :) Ez koffein nélkül is előfordul, de a koffeinfogyasztás fokozhatja, csakúgy, mint pl. a kialvatlanság.


A koffein hatása igenis jól érezhető, okozhat eufóriát, szédülést, különböző érdekes testérzeteket (pl. libabőrzést, lebegésérzést, spontán izomösszehúzódást).


A koffeinfogyasztás nem túl veszélyes, csak ne vidd túlzásba. Napi 1-2 kávé elmegy :) Vigyázz, hogy a kóla, mountain dew, energiaitalok, teák is tartalmaznak koffeint, ezeket is számold bele a napi fogyasztásba.

2015. okt. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha túl sokat kábítózol,az csak stressztől okoz.
2016. okt. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
az utóbbi jelenséget biztos az okozza hogy a kávé átírja a szervezeted vízmolekulái állagát én akkor szoktam így érezni magam amikor evés után elmegyek futni:)
2017. júl. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy kicsit erzekenyebb vagy ra mint masok. Ilyen nalam is lepett mar fel, mikor megittam 1 energia italt 2 koffeintablettara. Az 280mg . 1 kv atlagosan 80-100mg-ot tartalmaz asszem. Tokre olyan mint egy jobbfajta eki. Tori tanarom azt hitte drogoztam xdd random nevettem meg ilyenek. En is azt hittem volna hogy bealltam, ha nem tudom hogy aznap szigoru elvonasom volt. Mert nalam vagy baromi sok koffein vagy nyugtato. Egyik vagy masik, nem mindketto. Szal aznap tiszta voltam :D tutira
2017. júl. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!