Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális ha nyugalmi helyzetbe...

Normális ha nyugalmi helyzetben 100-120 körül mozog a percenkénti szívveréseimnek száma? Ez mitől lehet, mihez van köze? Van rá valami általános érvényű magyarázat?

Figyelt kérdés
2015. okt. 31. 01:11
 1/3 anonim ***** válasza:
nem igazán normális ha ennyire sok a pulzusod pláne nyugalmi helyzetben. mi van akkor ha futsz? nagyon leterheli a szívedet ha ennyit kell dolgoznia. a vérnyomásod rendben van? néha nem árt arra is rámérni. meg azért jó lenne ha beszélnél a háziorvosoddal.
2015. okt. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A vérnyomásom 120/80 amit a legutóübb mértek. Az elmúlt fél évben sikerült felszednem 10 kg-ot, (most vagyok 56), amikor kevesebb volt a súlyom, 80/ valamennyi volt a vérnyomásom.
2015. okt. 31. 17:14
 3/3 A kérdező kommentje:
Amúgy 22 éves vagyok, nő és 170 cm. 4 éves koromtól kezdve renszeresen edzésszerűen sportoltam. (úszás, atlétika) 14 évesen abbahagytam. Mostanra dohányzok (esetleg ami mérvadó magyarázat/szempont lehet). A háziorvosommal is megkonzultáltam ezt, azt mondta 100ig normális, nem küldött el vizsgálatokra. Akkor ezek szerint érdemes továbbmennem, és ha igen hova?
2015. okt. 31. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!