Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vesekővel kapcsolatban valaki...

Vesekővel kapcsolatban valaki adna tanácsot?

Figyelt kérdés
Kb másfél éve hólyaghurutom volt és felfedezték hogy vesekövem van (akkor 7 mm-es volt), mondta az urológus, hogy ha szeretném menjek el a kórházba hogy összezúzzák, de egy ápolónő ismerősöm azt mondta szerinte nem érdemes amíg nincs vele problémám. Hallgattam rá és nem mentem, panaszom ugyan még most sincs, de elkezdtem aggódni hogy az idő múlásával a kő nem lesz nagyobb? Azon gondolkodom vajon ezt kell-e nézetni időnként, vagy tényleg csak hagyjam amíg nincs semmi bajom tőle?

2015. nov. 2. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
biztosan nagyobb lesz az idovel, de rengeteg embernek van kove, amig nem mozdul meg addig nem kell vele foglalkozni SZVSZ.
2015. nov. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem ártana legalább évente megnézetned, mert a 7 mm-es szerintem elég nagy, és ha nőtt azóta, akkor gond lehet amikor beindul.
2015. nov. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is megnézetném....különben ha kimozdul, és görcsölni kezd az nem semmi fájdalom. Jó ha ilyenkorra van otthon Nospa-forte, és Algopyrin.
2015. nov. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem ártana összezúzni. Ugyanis ezek a kövek kristályosodási gócot jelentenek a tömény vizeletből kicsapódó sók számára, tehát méretük idővel csak nő, különösen akkor, ha a napi folyadék bevitelnél nem biztosított rendszeresen a napi 2-3 liter.
2015. nov. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!