Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet ez? Szívroham?

Mi lehet ez? Szívroham?

Figyelt kérdés

A szívem főleg hirtelen fizikai terhelésre, vagy behatásra (ugrás, ütés, esés) megszalad, majd kiesik a ritmusból, ilyenkor fájdalom helyett egy nagyon fura érzés jön elő, olyasmi mint amikor az ember hurutos köhögéssel kűzd, és érzi ahogy a tüdejében pörög a nyák. Ez is hasonló. A szív kézzel is érezhetően ki van esve a ritmusból, de ehhez képest viszonylag egyenletesen ver. Én egy fuldokló ember légzéséhez tudnám hasonlítani ezt a ritmust. Ez körülbelül fél percig tart, utána egy intenzív felgyorsulás követi, mely szintén tele van ilyen félrekapásokkal és a gyorsulás végén ugyan a pulzus túlságosan gyors, de legalább egyenletes. Ilyenkor lelassul az egész és visszaáll a helyes ritmusra. Többször jött már elő, volt, hogy mentőt hívtak, többször kórházba utaltak, de mire EKG került a mellkasomra elmúlt. Sokszor mire leadták a segélykérést az ismerősem jobban lettem. 30-90 mp-ig szokott tartani, csak mindig félek és féltenek, nehogy egyszer ott maradjak.



Volt, hogy 2x napokig rajtam volt egy HOLTER vizsgáló, de ekkor egyszer sem jött elő, amúgyis hetente-kéthetente egyszer van ilyen durvább akció akkor is keveset eszek előtte, beteg vagyok, vagy ideges, esetleg legyengült. A kardiologusom őrültnek néz, azt hiszi kitalálom ezeket. Tulajdonképpen már készülök cserélni, csak ... még ha ki is találom a leírásomra kéne mondania valamit, de nem mond. Arrythmia gyanús és elvileg a mitrális billentyűm nem zár jól, de konkrétan nem mondta meg, hogy ez mennyire veszélyes. Nem szeretném ha esetleg az Osztrák Alpokban, hegymászás közben jöjjön elő, vagy valami és körülbelül fáj a magyar egészségügy hozzáállása, hogy ilyen panaszokkal még csak terheléses EKG tesztet sem végeztek sehol. Hangsúlyozom 2 éve vizsgálnak azóta legalább 30-40 komolyabb "roham" volt, mindig terhelésre jött elő, vagy fizikai behatásra.


2010. márc. 18. 17:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, hogy ennyire kapkodva írtam le, de körülbelül 10 perccel ezelőtt majdnem hívtam egy mentőt, mert fekvőtámasz után jött elő, és nem nagyon akart egy perc után sem leállni.
2010. márc. 18. 17:26
 2/9 anonim ***** válasza:

Kérj terheléses EKG-t. Ez biztos, hogy szívritmus zavar.

Nem is értem, hogy ennyi vizsgálat után miért nem váltottál orvost.

De megnyugtatásul mondom, hogy biztosan nem szívroham. Az nem múlna el egy óra alatt sem.

2010. márc. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
KV. cigi nuku, kevés só naponta max 1 gramm, semmi pia 1 liter folyadék, zsír mentes kaja, sok gyümölcs és naponta 1000 gramm c vitamin! Kerülni a hirtelen megterheléseket, a lelkit is! Egyébként elmúlik ha rendszeresen mozogsz naponta 1 órát lájtosan. Idegi cuuc ez részben, aztán jön az ijedtség ami ront a helyzeten. Vérnyomás rendben?! És nem árt napi 3x2 Panagin, később 3x1
2010. márc. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendszeresen sportolok. Vérnyomásom rendben, de ha idegesítenek hamar felszalad. Ugyan még nem pszichés a probléma, de ha nem múlik el komolyan be fogok ettől kattanni. Volt, hogy szilveszterkor haverokkal kimentünk a hegyekbe egy kulcsos házba én meg emiatt nem mentem. Para... szeretnék élni...
2010. márc. 18. 17:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Semmit nem kell mellre szívni, mondjanak amit akarnak xard le őket és akkor nem fognak idegesíteni. Ahogy fentebb írtam idegi vegetatív dolog van a háttérben, egyenlőre.

Eksztraszisztole a neve senki sem halt még bele de nagyon ijesztő tud lenni. Valójában erősebb a szíved mint másnak!

A szívroham leizzaszt elgyengít és nagyon fáj, menni sem tudsz, satuban van a mellkasod, az infarktus ilyen.

Nyugodt séták,semmi stressz, tusom ez manapság nehéz de nem lehetetlen! A sok folyadék sem jó, a cigi főleg nem,még úgy hogy más szívja akkor sem szabad ott lenni.

és drasztikusan csökkenteni a sót! Nem fogsz belehalni én 30 éve ezt érzem. :D Szép napot, és a hegymászás nem tesz neki jót!

2010. márc. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*d
2010. márc. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi :). szóval no sport? :(
2010. márc. 18. 18:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit, lehet sportolni sőt kell is. De nem olyat ami rendkívül megterhelő lelkileg is. Sok sportolónak van ritmuszavara, megéri?! Az állandó halálfélelem? Csak nyugisan magadnak, senki előtt ne akarj bizonyítani... :D A csúcs ott marad ha megmászod ha nem. ^^
2010. márc. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szia:)

minél előbb keress egy nagyon szuper, jóhírű orvost, ha még drága is...persze előtte járj utána, hogy tényleg jó orvos legyen:)

az pedig, hogy "őrültnek néz" a kardiológusod ismerős...egyik ismerősömnek sokszor van ilyesmi baja, és nem mutatja ki semmilyen vizsgálat és azt mondja neki az orvos, hogy "szimulál"...

próbálj meg stresszmentesen élni, tudom nem könnyű...de próbáld meg, valamint a sportot is lazábbra vedd:)

lehet hogy szívritmuszavar...arra pedig kaphatsz gyógyszert:)

szóval ne aggódj, minden oké lesz, csak vizsgáltasd ki magad egy igazán jó szakemberrel:)

jobbulást:)

sok sikert:)

2010. ápr. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!