Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orrspray - így is veszélyes?

Orrspray - így is veszélyes?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve rendszeresen bedugul az orrom. (Előtte egyszer volt ilyen, januárban, akkor magától elmúlt.) Hirtelen kezdődött, és azóta is tart. Minden nap használok orrsprayt, legtöbbször napi egyszer (lefekvés előtt, mert különben nem tudok aludni mert teljesen kiszárad a szám), néha 1-2 hétig napi 2-3x.


A kérdésem az lenne, hogy ez mennyire káros? Ez már orrspray-függőség? Ha igen, akkor mit csináljak?



2015. nov. 5. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:

igen, lehet. mi a neve az orrspraynek ?

mitol dugul be? ki kellene vizsgáltatni és megoldani a problémát.

2015. nov. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A tengeri sósvizes orrsprayt lehet huzamosan használni. A többi a megengedett idő után tönkreteszi az orr nyálkahártyaját.
2015. nov. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
igen, nekem is tengeri van, és nem okoz hozzászokást, és teljesen jó.
2015. nov. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Eddig Rhinospray plust használtam, most Wick Sinexet, mert nem volt a másikból.


Nyáron voltam fül orr gégészeten, van egy kicsi orrsövény-ferdülésem, de attól az orvos szerint nem dugulhat be. Allergiavizsgálaton is voltam, egy csomó mindenre enyhén allergiás vagyok, de azok mind nyári dolgok, por, szőr, ilyesmi nincs.


A sós orrsprayt ki fogom próbálni, remélem beválik.


Arra azért kíváncsi lennék, hogy hogyan kezdődött ez az egész, mert akkor már hónapok óta egyszer sem kellett orrspray...

2015. nov. 5. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!