Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez tényleg lehet vérszegénység?

Ez tényleg lehet vérszegénység?

Figyelt kérdés

Ma voltam vérvételen, és hát valamiért elég kevés vér jött, és elég lassan. A nővér csodálkozott és azt mondta, ennyire vérszegény nem lehetek.

Ez valóban vérszegénység?



2015. nov. 10. 08:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, dehogy is. Hogy mondhat ilyen hülyeséget?


Szimplán csak nem ittál eleget, be volt még sűrűsödve a véred.

2015. nov. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi köze a vérszegénységhez, inkább az lehet, hogy nem ittál elég vizet vérvétel előtt és úgy általában keveset iszol.
2015. nov. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyértelmű kiszáradás, de lehet egy aktuális vérnyomás-esés, vagy egyszerűen nem kellően gyakorlott a nővér.
2015. nov. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amikor egy ismerősöm legutóbb vérvételen volt, elkísértem és vele is előfordult, amit leírtál: alig tudtak tőle vért venni. Ott volt egy kisfiú is, akivel szintén ez volt, nagyon sírt is, mert többször is megszúrták.


Ez nagyon valószínű, hogy amiatt fordulhat elő, mert az illető nagyon feszült, stresszel, fél.


Ez nem jelent vérszegénységet.


Azt a vérkép alapján lehet majd inkább megmondani.


A stressz az izmok feszülését eredményezi. Az erek falában is vannak izmok, amikor feszült az ember ("ideges"), összehúzódnak az erek falaiba levő izmok is, szűkebb lesz (időlegesen) a keresztmetszetük. Szerintem emiatt szokott előfordulni néha, hogy nem sikerül vért venni. Persze más miatt is lehet, de sokak esetében ez lehet az ok.


Amúgy a fentebb már említett ismerősöm elmúlt 60 éves, sok vérvételen volt már, de csak most volt vele ilyen.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy attól, hogy egyszer így volt, nem biztos, hogy máskor is így lesz.


Azt nem tudom, hogyan lehetne stressz nélkül vérvételre menni. Vannak, akik teljesen lazán veszik ezt a procedúrát, mások pedig idegesek a folyamattól.

2015. nov. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!