Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek hány éves korban...

Szerintetek hány éves korban érdemes az első vastagbéltükrözést megcsináltatni szűrés jelleggel?

Figyelt kérdés

Édesapám 48 évesen hunyt el vastagbélrákban és 46 volt amikor kiderült, apai ágon nagypapám testvérének szintén ez volt a betegsége, szerencsére ő még most is él sztóma zsákkal 80 éves. Én 24 éves nő vagyok és családi halmozódás miatt eléggé félek tőle, meg alapból is. Az utóbbi pár évben kezdtem áttérni az egészséges táplálkozásra, sok rostfogyasztásra, csak víz stb. Előtte viszont sok szemetet összeettem, ittam.

Szerintetek mikor menjek el tükrözésre először? Panaszom nincs, csak szűrés, megelőzés jelleggel. Azért ez nem a legkellemesebb, legolcsóbb vizsgálatok közé tartozik. Olvastam, h vannak széklet vizsgálatok is, de azok nem a legpontosabbak, mert ha éppen nem vérzik a daganat akkor nem mutatja ki, h gond van. Válaszokat előre is köszönöm.



2015. nov. 15. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Ez tipikusan az a kérdés, amit nem a gyk-n fognak neked korrekten megválaszolni. Keress fel egy onkológust, kérj tőle tanácsot.
2015. nov. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Nekem azt tanácsolta az orvos, hogy 35-40 évesen végeztessem el a vizsgálatot (ugyanez okból).
2015. nov. 16. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
10Évvel hamarabb,mint ahogy beteg lett apukád.Nekem igy mondták,nekem apukám 68éves volt,tehát 58körül ajánlott elkezdeni a szűrést.
2015. nov. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. nov. 16. 13:09
 5/9 anonim ***** válasza:

A húgomnál 29 évesen diagnosztizáltak vastagbél daganatot. Terhessége idején derült ki egy véletlen rutinvizsgálat alatt terhes nőknél elvégeznek. Nem volt a családunkban hasonló...

Szerencsére a babát egészségesen megszülte, őt pegig azonnal műtötték.

Szóval ennyit az életkor összefüggéssel kapcsolatban.

En is megcsináltattam (35 evesen) és gyomorban és belemben is találtak polipot. Szerencsére időben és évente koltroll...

2016. jan. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Fú de durva, hát ez most nem nyugtatott meg.

Szegény, remélem már jól van! Erősen gondolkozom rajta, hogy megcsináltatom még 30 előtt.

2016. jan. 31. 15:44
 7/9 anonim ***** válasza:

Majd 30 vagyok, nekem volt, nem vészes, kellemetlen, de nem fáj, viszont gyorsan megvan maga a vizsgálat.


Inkább a hashajtás és a "vetkőzés" része a kellemetlen. Viszont olyan betegségeket tudnak vele kizárni, aminek gyanújában nagyon is érdemes megcsinálni!


Ugyanakkor 1 hónap várólista minimum lesz.

2016. okt. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindenképp magán dokinál csináltatom, ott meg csak nincs olyan hosszú várólista.

Neked miért kellett, ha megkérdezhetem ilyen fiatalon?

2016. nov. 1. 22:10
 9/9 anonim ***** válasza:

8.: Szia!


Rajtam kívül, még három, velem hasonló korú fiatal volt éppen akkor bent, aki tükrözésen esett át. Általában ebben a korban, nem valószínű a súlyos elváltozás, de huzamosabb ideje fennálló emésztési problémák esetén szükséges a vizsgálat, hogy kizárjanak súlyos eseteket.


Egyébként, az, hogy idősebb korban (50-60 évesen), pl. ha 2 éve csináltak valakin ilyen vizsgálatot, semmit sem jelent olyan szempontból, hogy az éppen aktuális problémák mögött van-e rákos elváltozás.

Ugyanakkor, én úgy tudom, hogy első körben, rákot, székletmintából néznek, de a megelőzés szempontjából a tükrözés biztosabb szerintem.

2016. nov. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!